Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ K: Bułgaria i Holandia z drugimi wygranymi

Kwal. MŚ K: Bułgaria i Holandia z drugimi wygranymi

Za nami drugi dzień walki w trzeciej rundzie kwalifikacji mistrzostw świata siatkarek. W Rotterdamie o udział w mundialu walczy sześć drużyn. Dwie z nich – Bułgaria i Holandia mają na koncie o dwa zwycięstwa. Pierwszą wygraną w turnieju odniosły w środę reprezentantki Słowenii.

Na czele grupy walczącej w kwalifikacjach są obecnie Holenderki, które wyprzedzają Bułgarię lepszym stosunkiem setów. Jak do tej pory pomarańczowe nie straciły ani jednego seta, natomiast ekipa z Bałkanów każdy z dwóch meczów wygrywała 3:1. W środowym starciu Wasiliewa i spółka w pokonanym polu zostawiły Czeszki. To drużyna naszych południowych sąsiadów w pierwszych setach meczu spisywała się jednak lepiej, wygrała partię premierową, przez długi czas prowadziła też w kolejnej odsłonie. W jej końcówce do walki zerwały się jednak reprezentantki Bułgarii, wygrywając tę część meczu na przewagi. Bułgarki ograniczyły błędy w kolejnych partiach, co pozwoliło im przejąć inicjatywę. Czeszki starały się jeszcze w czwartej odsłonie napsuć rywalkom trochę nerwów, ale same oddały tę część meczu – popełniając multum błędów własnych. Wśród czeskich siatkarek Kocmanova (22 punktów) w ważnych momentach nie miała zbyt dużego wsparcia od swoich koleżanek. I choć Havelkova starała się pomóc, obie zawodniczki w ważnych piłkach były blokowane.

Czechy – Bułgaria 1:3
(25:18, 24:26, 16:25, 21:25)

Obecne liderki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Belgii. Holenderska drużyna rozegrała świetnego pierwszego seta. Popełniła w nim tylko jeden błąd i mimo że rywalki atakowały w miarę skutecznie, to dobrą grą w polu zagrywki i w bloku oranje ustawiły sobie tę partię. Belgijki spuściły trochę z tonu w kolejnej części meczu, ułatwiając zadanie drużynie przeciwnej. Holandia już w pierwszych akcjach wypracowała sobie znaczne prowadzenie, a następnie kontynuowała swoją grę. Holenderki kontrolowały też praktycznie ostatniego seta i choć krótki przestój w końcówce sprawił, że reprezentacja Belgii wyrównała, to przy wyrównanej grze pomarańczowe również okazały się lepsze. Do wygranej swoją drużynę poprowadziła Lonneke Sloetjes, która dobrze zagrywała oraz skutecznie atakowała. Dzielnie wspierały ją Belien i De Kruijf.

Belgia – Holandia 0:3
(18:25, 18:25, 22:25)

W trzech setach zakończyło się także spotkanie Greczynek ze Słowenią, w którym lepsze okazały się podopieczne trenera Chiappiniego. Grecka drużyna udanie otwierała sety, prowadząc wyrównaną walkę z przeciwniczkami. Za każdym razem, po kilku wymianach, reprezentantki Słowenii wchodziły na swój poziom gry. Choć popełniały więcej błędów, potrafiły to zniwelować dobrą grą w polu serwisowym bloku, a także dużo skuteczniejszą grą w ataku. Kluczową rolę w drużynie odegrała atakująca Iza Mlakar, która zdobyła 17 punktów. Momentami ciężar gry na swoje barki brała także Lana Scuka (12 punktów). Choć Greczynki także miały dwie liderki w swoich szeregach (Chantava i Vasilantonaki), to nie były w stanie nawiązać walki i są obecnie na ostatnim miejscu w tabeli. Dzięki tej wygranej Słowenki wskoczyły na trzecią lokatę.

Grecja – Słowenia 0:3
(17:25, 22:25, 19:25)