Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: W drugim dniu faworyci nie zawiedli

Kwal. do MŚ: W drugim dniu faworyci nie zawiedli

Wszystkie spotkania drugiego dnia zmagań turnieju kwalifikacyjnego w Kortrijk zakończyły się w trzech setach. Tym razem obyło się bez niespodzianek i zwycięstwa na swoim koncie zapisali faworyci: Niemcy, Belgowie oraz Estończycy. Na czele tabeli z kompletem punktów znajdują się reprezentacje Belgii oraz Estonii.

Po dość zaskakującej porażce z Hiszpanią w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego reprezentacja Niemiec zanotowała na swoim koncie zwycięstwo nad Słowacją. Trzysetowe spotkanie trwało prawie 90 minut, a podopieczni Andrei Gianiego w ostatniej odsłonie do końca walczyli, aby nie przedłużać meczu. Niemcy na przestrzeni całego pojedynku lepiej radzili sobie w ofensywie, a dodatkowo postawili 7 bloków, przy zaledwie 2 „czapach” Słowaków. Najlepiej punktującym graczem niemieckiej ekipy był Denis Kaliberda, zapisując na swoim koncie 18 oczek: 15 atakiem, 2 blokiem i 1 zagrywką.

Słowacja – Niemcy 0:3
(23:25, 21:25, 24:26)

Słowacja: Krisko (14), Ondrović (5), Koncal, Mlynarcik (5), Presinsky (6), Ogurcak (2), Vitko (libero) oraz Palgut, Petras (10) i Firkal
Niemcy: Fromm (1), Kaliberda (18), Böhme (6), Kampa, Hirsch (11), Krick (5), Zenger (libero) oraz Schott i Malescha

Większych szans reprezentacji Białorusi nie dali natomiast podopieczni Vitala Heynena. Belgowie w tym starciu nie stracili nawet seta, a co więcej w żadnej z trzech partii nie pozwolili rywalom zbliżyć się do granicy 20 punktów. Swoją dominację potwierdzili zwłaszcza w drugiej części meczu, wygranej aż 25:12. Przewaga Belgów była widoczna w każdym elemencie, zanotowali oni 52% skutecznych ataków, 14 punktowych bloków i 9 oczek bezpośrednio zza linii 9. mera. Liderem belgijskiej kadry był Sam Deroo, zdobywając 15 oczek, kończąc 11 z 18 ataków, a po 2 punkty dokładając w bloku i zagrywce.

Belgia – Białoruś 3:0
(25:18, 25:12, 25:17)

Belgia: Deroo (15), Verhees (5), Van Walle (9), Valkiers (3), Rousseaux (6), Van de Velde (9), Stuer (libero) oraz D’Hulst (1), Lecat (3) i Van Hirtum
Białoruś: Kmialeuski (4), Busel (8), Marozau (1), Miskewicz (5), Kuklinski (5), Haramykin (1), Budziukin (libero) oraz Tsuskewicz (1), Sinajeuski (libero), Panasenko (2) i Charapowicz (2)

Również w trzech setach zakończył się mecz Estonii z Hiszpanią. Faworytem byli podopieczni Gheorghe Cretu, którzy wywiązali się ze swojej roli i dość pewnie pokonali Hiszpanów. Najciekawiej było w premierowej odsłonie spotkania, w której ekipa z Estonii długo musiała gonić wynik, ale ostatecznie udało jej się wygrać 25:22. Pozostałe partie Estonia wygrywała już o wiele łatwiej. 17 oczek w całym spotkaniu zdobył Oliver Venno, a drugim najlepiej punktującym graczem był Robert Taht, kończąc starcie z 14 oczkami. Estończycy zdecydowanie lepiej radzili sobie w ofensywie i to wystarczyło im, aby cieszyć się z drugiego zwycięstwa w Kortrijk.

Estonia – Hiszpania 3:0
(25:22, 25:20, 25:19)

Estonia: Kreek (7), Toobal K. (1), Taht (14), Venno (17), Raadik (5), Agnits (4), Rikberg (libero) oraz Losnikov (libero) i Toobal A.
Hiszpania: Trinidad (2), Noda (16), Fernandez Valcarcel (1), Fornes (2), Gonzalez (1), Colito (9), Ruiz Posadas (libero) oraz Ruiz B. (5), Fernandez Martinez (libero), Amo Fernandez, Osorio i Ruiz F. (3)