Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. MEJ: Udana inauguracja Polek

Kwal. MEJ: Udana inauguracja Polek

fot. CEV

Siatkarki reprezentacji Polski udanie rozpoczęły rywalizację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy juniorek. W grupie G podopieczne Waldemara Kawki lekko, łatwo i przyjemnie rozprawiły się z rówieśniczkami z Łotwy, w żadnym z trzech setów nie pozwalając im przekroczyć bariery 20 oczek.

Początek spotkania był wręcz wymarzony dla biało-czerwonych, które szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie. Łotyszki miały ogromne problemy z udanym zakończeniem swoich akcji, przez co błyskawicznie ich strata urosła do siedmiu oczek. Podopieczne Waldemara Kawki kontrolowały boiskowe wydarzenia, a rywalkom brakowało siatkarskich argumentów, by chociażby grać punkt za punkt. Popełniały znacznie więcej prostych błędów, a dominacja Polek trwała nie tylko na siatce, ale także w polu serwisowym. W premierowej odsłonie były przynajmniej dwie klasy lepsze od przeciwniczek, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku, bowiem wygrały tę część spotkania 25:14. Największa różnica pomiędzy oboma zespołami była w ataku, bowiem biało-czerwone uzyskały ponad 60% skuteczności, przy nieco ponad 20% rywalek. Dołożyły też trzy punktowe bloki, co dało im pewne zwycięstwo.W drugiej odsłonie jednak już tak łatwo nie było, ponieważ Łotyszki od jej początku próbowały dotrzymać kroku podopiecznym trenera Kawki. Do pewnego momentu udawało im się walczyć cios za cios, ale z biegiem czasu biało-czerwone wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie. Wydawało się jednak, że rywalki tak łatwo nie dadzą się złamać, ale pękły w środkowej fazie seta, w której Polki ponownie sukcesywnie zaczęły zwiększać prowadzenie i przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W końcówce Łotyszki ambitnie walczyły, żeby poprawić wynik z pierwszej partii, co ostatecznie im się nie udało. Kilka zdobytych punktów z rzędu przypieczętowało triumf Polek (25:14). W tej fazie meczu rywalki niewiele poprawiły swoją grę. Za to skuteczność biało-czerwonych w ataku spadła do 50%, ale punktowały także w bloku i polu serwisowym, dzięki czemu ponownie były zdecydowanie lepsze od przeciwniczek.

Na początku trzeciej partii ponownie oba zespoły szły łeb w łeb, ale Łotyszkom tylko przez krótki fragment udało się dotrzymać kroku przeciwniczkom. Szybko po raz kolejny ich strata zaczęła wynosić dwa, a potem trzy oczka. W pewnym momencie wzrosła nawet do sześciu punktów, ale Łotyszki ambitnie starały się pozostać w grze. Mimo że zdobywały punkty, to brakowało im serii, która pozwoliłaby im wrócić do gry. Natomiast podopieczne trenera Kawki z akcji na akcję przybliżały się do końcowego sukcesu. Ponownie zdobyły kilka oczek z rzędu, co definitywnie podcięło skrzydła rywalkom. Wprawdzie w końcu przekroczyły barierę 14 oczek, ale na wiele więcej ich stać nie było. Polki wygrały 25:15, a całe spotkanie 3:0.

Łotwa – Polska 0:3
(14:25, 14:25, 15:25)

Składy zespołów:
Łotwa: Linde (3), Levińska (2), Ergle (3), Teivane (4), Ozola (2), Lazda (7), Saveljeva (libero) oraz Zvaigzne (libero), Kuksa, Neciporuka i Luse (2)
Polska: Makarowska (5), Stysiak (11), Górecka (4), Bałuk (9), Laskowska (9), Gryka (11), Jagła (libero) oraz Szczurowska (3), Rynak i Damaske

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved