Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. MEJ: Rosjanki za silne dla polskich juniorek

Kwal. MEJ: Rosjanki za silne dla polskich juniorek

fot. CEV

Reprezentacja Polski w drugim swoim starciu kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorek musiała uznać wyższość siatkarek z Rosji. Po wcześniejszej wygranej z Ukrainą w trzech setach biało-czerwonym w pojedynku ze Sborną nie udało się wygrać choćby jednej partii, choć miały swoje okazje – największą w trzeciej odsłonie.Od początku spotkania Polki goniły swoje przeciwniczki. Choć podopieczne trenera Popika w pierwszej odsłonie nie popełniały wielu błędów, starały się odrabiać straty, m.in. dobrymi akcjami w bloku, to jednak nie potrafiły skutecznie zagrozić rywalkom (6:8, 6:10). Rosjanki prowadziły wyraźnie 16:10, a wszystko za sprawą dużo skuteczniejszego ataku. Biało-czerwone miały spore problemy z tym elementem. Zbliżając się do końcówki, polskie juniorki zaczęły wywierać presję na rywalkach, a Sborna zaczęła się mylić, co sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się remis (19:19). Ostatnie akcje jednak należały do miejscowych, które podbite piłki udanie kończyły w kontrze i nie dały już szans polskiej ekipie.

W kolejnej odsłonie nasze reprezentantki zaczęły dużo odważniej grać w ataku, to przełożyło się na większą liczbę błędów, ale także na więcej zdobytych punktów w tym elemencie. Gra też mocno się dzięki temu wyrównała. Siatkarki Wiesława Popika wyszły nawet na prowadzenie 11:10, ale tylko na moment, bo chwilę później zaczęły punktować rywalki. Rosjanki na pewien czas przejęły inicjatywę, głównie dzięki swoim dobrym zagrywkom i błędom biało-czerwonych, ale Polki zerwały się jeszcze do walki w końcówce. Niestety – za późno, bowiem ekipa gospodarzy wygrała do 23.

Podbudowane prowadzeniem 2:0 w meczu Rosjanki rozpoczęły bardzo dobrze trzecią część spotkania i odskoczyły na prowadzenie 8:3. Polki miały duże problemy z rosyjskim blokiem, który tylko w tej partii punktował sześć razy. Przez długi czas utrzymywała się znaczna przewaga miejscowych, które miały cztery, pięć punktów przewagi (14:10, 20:15). W końcówce w ich grze coś się jednak zacięło, pojawiły się błędy, a ich nieskończone akcje wykorzystywały Polki. Ekipa gospodarzy prowadziła już 23:18, by niedługo później zupełnie stracić prowadzenie (24:24). Po grze na przewagi to ona jednak triumfowała w secie, zamykając tym samym całe spotkanie.

Polska – Rosja 0:3
(21:25, 23:25, 25:27)

Składy zespołów:
Polska: Murek (13), Górecka (5), Łukasik (9), Świrad (5), Michalewicz, Różyńska (5), Stenzel (libero) oraz Rasińska (8), Nowicka (1), Fedusio, Muszyńska i Lipska (1)
Rosja: Lazarenko (10), Bałyko (1), Kotowa (20), Stalnaja (15), Kotikowa (4), Worobiewa (8), Stankiewiczute (libero) oraz Pligunowa, Rysewa i Tuszowa (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved