Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME M: Estończycy i Hiszpanie bliżej awansu

Kwal. do ME M: Estończycy i Hiszpanie bliżej awansu

fot. CEV

Rozpoczęła się rywalizacja w trzeciej rundzie kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W pierwszych spotkaniach triumfowali Hiszpanie i Estończycy. Już za tydzień rozegrane zostaną rewanże, po których nastąpi wyłonienie reprezentacji, które wezmą udział w mistrzostwach rozgrywanych w Polsce.

Jako pierwsi do walki w ostatniej rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy ruszyli Łotysze i Estończycy. Spotkanie było grane falami. Drużyny na zmianę wygrywały sety, walcząc łącznie przez ponad dwie godziny. W pierwszych trzech setach zespół, który zdobył prowadzenie na początku, nie oddawał go aż do końca. Nie pomagały zmiany ani interwencje trenera. Dopiero w czwartej odsłonie nastąpiła odmiana. Chociaż Estończycy mieli dwa-trzy punkty przewagi przez większość seta, w końcówce to wspierani przez zgromadzoną publiczność Łotysze doprowadzili do wyrównania, a ostatecznie wygrali do 22. Piątego seta od zmiany stron zaczęli kontrolować Estończycy i dzięki temu, że nie popełnili błędu z poprzedniej odsłony, ostatecznie to oni wznieśli ręce w geście triumfu.Najlepiej punktującym zawodnikiem w całym spotkaniu był reprezentant gospodarzy – Hermans Egleskalans, który zdobył 27 punktów (19 „oczek” w ataku przy 45-procentowej skuteczności, trzy asy i pięć bloków). Najwięcej punktów – 18 dla przyjezdnych zdobył Robert Taht (1 as, 17 w ataku przy 52-procentowej skuteczności).

Łotwa – Estonia 2:3
(17:25, 25:16, 19:25, 25:22, 12:15)

Drugie spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Hiszpanie wygrali gładko, nie tracąc ani jednego seta. We wszystkich odsłonach podopieczni Fernando Munoza Beniteza byli wyraźnie lepsi, a cały mecz trwał zaledwie 78 minut. Reprezentanci Hiszpanii dominowali, ani przez moment nie pozwalając Grekom przejąć inicjatywy. Gospodarze sobotniego starcia byli również lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Najwięcej punktów – 19 w tym jednostronnym pojedynku zdobył Andres Villena. Hiszpan zapunktował atakiem 16 razy (80-procentowa skuteczność) do swojego dorobku dodał dwa asy i blok. W reprezentacji Grecji najjaśniejszym punktem był Mitar Dzurits, który na swoim koncie zapisał 11 punktów – wszystkie w ataku, notując 42-procentową skuteczność.

Hiszpania – Grecja 3:0
(25:16, 25:21, 25:17)

Na zakończenie pierwszej części trzeciej rundy kwalifikacji w niedzielę Turcy podejmą Portugalczyków. Za tydzień rozegrane zostaną mecze rewanżowe. 8 października Grecy zagrają z Hiszpanami, natomiast dzień później dwie pozostałe pary powalczą o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Polsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved