Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME K. U-16: Polki rozgromiły Szwecję w inauguracyjnym spotkaniu

Kwal. do ME K. U-16: Polki rozgromiły Szwecję w inauguracyjnym spotkaniu

W swoim pierwszym meczu reprezentacja Polski siatkarek do lat 16 rozgromiła Szwecję 3:0. Reprezentacja Szwecji w żadnym secie nie podjęła rywalizacji i została rozgromiona. Kolejnym rywalem młodych Polek będzie reprezentacja Hiszpanii.

Od mocnego uderzenia Polki rozpoczęły mecz ze Szwedkami. Odrzuciły od siatki swoje rywalki i na samym początku meczu prowadziły 7:2. Młode Szwedki były tłem dla biało-czerwonych, popełniły wiele błędów własnych i w efekcie tego przegrywały 4:16. Podopieczne Andrzeja Krowiaka dominowały w każdym elemencie siatkówki, punktowała Karolina Staniszewska, z dobrej strony pokazała się Magda Stambrowska oraz Aleksandra Gołębiowska. Trudno cokolwiek dobrego napisać o grze młodych Szwedek, przegrały one z kretesem tego seta w stosunku 5:25.

Druga partia spotkania niczym szczególnym mnie różniła się od pierwszej. Odrzucone od siatki Szwedki nadal miały problemy z przyjęciem. Po tym jak asem serwisowym popisała się Julia Kleszcz było 9:3. Przy serii tej zawodniczki przewaga Polek wzrosła do jedenastu punktów (14:3). Biało-czerwone były stroną dominującą, podbijały ataki swoich rywalek, kontrataki zamieniały w punkty. Przy kolejnej serii zagrywek Magdy Stambrowskiej było 21:6, zawodniczka ta zagrywała do końca seta i swoimi zagrywkami sprawiła wiele kłopotów Szwedkom. Bezradna reprezentacja Szwecji po raz drugi musiała uznać wyższość Polek.

Rywalki Polek tylko do stanu 3:5 dotrzymały kroku Polkom. Następnie po raz kolejny zarysowała się przewaga podopiecznych Andrzeja Krowiaka, biało-czerwone dominowały w grze na siatce, punktowały w bloku i prowadziły 12:4. Kolejny raz dała o sobie znać Magda Stambrowska przy jej serii zagrywek było 20:5. Młode reprezentantki Polski, zdobyły punkty w bloku, a wspomniana Stambrowska pomyliła się przy stanie 22:5. Ten jednostronny set podobnie jak drugi zakończył się zwycięstwem Polek w stosunku 25:6.

Polska – Szwecja 3:0
(25:5, 25:6, 25:6)

Polska: Staniszewska (15), Lenik (8), Kleszcz (8), Stambrowska (14), Gołębiowska (3),  Janicka (5), Kubas (libero) oraz Chorążak, Jagła (1), Żelazek, Dróżdż (4) i Bandurska
Szwecja: Larsson (5), Engström (3),  Österdahl, Johansson  (1), Gustafsson, Hegardt (2), Laurin (libero) oraz Petersson, Torrel (1), Cardell i Alkmvist