Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. IO K: Serbki zdecydowanie lepsze od Portoryko, w niedzielę mecz o awans

Kwal. IO K: Serbki zdecydowanie lepsze od Portoryko, w niedzielę mecz o awans

fot. Łukasz Krzywański

Faworytki turnieju we Wrocławiu, Serbki w swoim drugim meczu turnieju nie dały żadnych szans zespołowi Portoryko. Podopieczne Zorana Terzica tylko w drugim secie pozwoliły rywalkom zdobyć 20 punktów.  Mistrzynie świata przeważały w każdym elemencie. W niedzielę Serbki zagrają z Polską.

Serbki kapitalnie weszły w mecz, dzięki dobrej postawie w polu serwisowym oraz błędom rywalek błyskawicznie zbudowały trzypunktową zaliczkę (3:0). Portorykanki miały coraz większe problemy w przyjęciu, siatkarki z Bałkanów pewnie kończyły swoje kontry, dzięki czemu powiększyły przewagę (7:2). Później gra się wyrównała, a dystans pomiędzy drużynami przez długi czas utrzymywał się na poziomie 4-5 punktów. W końcówce podopieczne Zorana Terzicia ponownie prezentowały się zdecydowanie lepiej od rywalek, które miały ogromne problemy ze skończeniem ataku. Zwycięstwo Serbek w premierowej odsłonie pojedynku przypieczętowała skutecznym blokiem Ana Bjelica (25:14).Aktualne mistrzynie świata kapitalnie otworzyły także drugą partię, za sprawą asa serwisowego Stefany Veljković prowadziły 3:0. Portorykanki nie zamierzały się poddawać, przechodzącą piłkę wykorzystała Neira Ortiz, co pozwoliło zawodniczkom z Karaibów złapać kontakt z przeciwniczkami (5:6). Podopieczne Zorana Terzicia powróciły do skutecznej gry zagrywką i odbudowały przewagę (11:7). Waleczne siatkarki prowadzone przez Jose Mielesa ponownie zbliżyły się do przeciwniczek (11:13). Wydawać się mogło, że Serbki zbudowały już bezpieczną zaliczkę (20:13), jednak seria udanych akcji Portorykanek przy zagrywkach Wilmarie Rivery sprawiła, że różnica między zespołami stopniała do dwóch punktów (18:20). W końcówce to zawodniczki z Bałkanów zachowały więcej zimnej krwi i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść (25:20).

Początek trzeciej odsłony spotkania miał wyrównany przebieg, a wynik oscylował wokół remisu do stanu 3:3. Później siatkarki z Karaibów zaczęły mieć coraz większe problemy w przyjęciem, co skrzętnie wykorzystywały podopieczne Zorana Terzicia (8:3). Zawodniczki z Bałkanów poszły za ciosem, zdobywały także punkty blokiem, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (11:4). Portorykanki nie mogły znaleźć sposobu na kapitalną grę rywalek, które stopniowo powiększały przewagę (19:9). Zawodniczki prowadzone przez Jose Mielesa w końcówce zbliżyły się do rywalek (15:22), jednak na nic więcej nie było ich stać. Seta zakończył autowy atak siatkarek z Karaibów z szóstej strefy (25:16).

GALERIA Z MECZU

Serbia – Portoryko 3:0
(25:14, 25:20, 25:16)

Składy zespołów:
Serbia: Bosković (18), Mihajlović (8), Veljković (8), Aleksic (7), Ognjenovic (3), Blagojevic (1), Popovic S. (libero) oraz Pusic (libero), Mirkovic (1), Busa (1), Popovic M. (2),  Bjelica (3)
Portoryko: Enright (7), Prieto  (5), Ortiz (4), Cruz (3), Valentin (2), Jusino (2), Velez (libero) oraz Santos, Rivera (2), Pilar (5)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich we Wrocławiu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved