Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. IO K: Serbki nie dały szans Tajlandii

Kwal. IO K: Serbki nie dały szans Tajlandii

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio, który rozgrywany jest we Wrocławiu, otworzyła pewna wygrana reprezentacji Serbii, która rywalizowała z Tajlandią. Europejski zespół był faworytem tego starcia i według planu wygrał cały mecz w trzech setach.

Od trzypunktowego prowadzenia pierwszy mecz turnieju we Wrocławiu rozpoczęły Serbki (3:0),  na ataki mistrzyń świata Tajki nie miały odpowiedzi, choć atak Maliki Kanthong z jednej nogi pozwolił im zdobyć drugi punkt (5:2). As serwisowy Tijany Bosković był ostatnim akcentem przed pierwszą przerwą techniczną (8:2). Atak z wysokiej piłki Bianki Busy i atak Bosković z lewego skrzydła tylko potwierdziły dominację faworytek w tym meczu (16:9). Wraz z upływem czasu Serbki musiały jednak zostawić na boisku znacznie więcej sił i ponawiać swoje akcje, aby zapracować na punkt. Atomowa zagrywka Brankicy Mihajlović zakończył jednostronną premierową odsłonę spotkania (25:15).

Na początku drugiego seta Bosković pokazała jaką jest wszechstronną zawodniczką, najpierw z prawego skrzydła atakując po skosie, by w kolejnej akcji w ostatniej chwili zgiąć nadgarstek bijąc wzdłuż linii bocznej boiska (2:0). Ekipę z Tajlandii próbowała poderwać filigranowa Wilayan Apinyapong, a po bloku na Mihajlović mieliśmy remis (7:7). Wynik oscylował w granicach remisu, ale imponujące obrony Tajek sprawiały, że ich rywalki stawały się coraz bardziej niecierpliwe i na drugiej przerwie technicznej to Zoran Terzic miał większe powody do niepokoju (15:16).  Ważny punkt zbijając piłkę przechodzącą zdobyła Busa i w samej końcówce Danai Sriwacharamaytakul poprosił o przerwę (22:20). Atakująca reprezentacji z Bałkanów podwyższyła prowadzenie swojej drużyny w meczu na 2:0  (25:22).

Tajki wykorzystały moment uśpienia i dość czytelną grę przeciwniczek, u których na klarowną liderkę wyrastała Bosković i Azjatki prowadziły 5:1. Blok Mihajlović na środku siatki pozwolił zniwelować różnicę punktową, ale na pierwszą przerwę techniczną wciąż w lepszych humorach schodziły Tajki (6:8). Znów różnicę w tym meczu zrobiła zagrywka, a w tym elemencie brylowała Bosković i po jej serwisie między dwie przyjmujące Tajki o czas poprosił ich selekcjoner (13:12). Serbki były zespołem bardziej regularnym i lepiej zorganizowanym i potrafiły wykorzystać swoje atuty. Blok Veljković zakończył całe spotkanie, w którym Serbki ustrzegły się niespodzianki (25:18).

Serbia – Tajlandia 3:0
(25:15, 25:22, 25:18)

Serbia: Bosković (28), Mihajlović (15), Veljković (8), Busa (4), Popović Mi. (3), Ognjenovć (3), Popović S. (libero) oraz Blagojević
Tajlandia: Sittirak (9), Nuekjang (8), Moksri (7), Thiankaow (6), Tomkom (4), Kanthong (1), Pannoy (libero) oraz Sanitklang (libero), Apinyapong (6), Guedpard, Luangtonglang i Kongyot