Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. IO: Polki zrobiły pierwszy krok w stronę igrzysk

Kwal. IO: Polki zrobiły pierwszy krok w stronę igrzysk

fot. Michał Szymański

Trzech setów potrzebowały reprezentantki Polski, by pokonać zespół z Portoryko w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Mimo że spotkanie nie rozpoczęło się szczęśliwie dla biało-czerwonych, a urazu już w pierwszych akcjach nabawiła się Magdalena Stysiak, to podopieczne Jacka Nawrockiego poradziły sobie z rywalkami, poza drugim setem, bez najmniejszych problemów. Co najważniejsze, uraz polskiej atakującej raczej nie powinien być groźny.

Już na samym początku spotkania groźnie wyglądającego urazu doznała Magdalena Stysiak, a na boisku zastąpiła ją Martyna Grajber. Nie podłamało to podopiecznych Jacka Nawrockiego, które posyłały na drugą stronę siatki kąśliwe zagrywki, a to skutkowało zbudowaniem przez nie trzypunktowej zaliczki (6:3). Biało-czerwone dołożyły blok, wykorzystały swoje kontry, co pozwoliło im powiększyć dystans dzielący ich od rywalek (9:4). Przyjezdne nie potrafiły przełamać swojej niemocy w ofensywie i przegrywały już 5:12. Po chwili także Polki zacięły się w ataku, co napędziło grę ekipy gości (10:13). Gospodynie zdołały opanować sytuację i przez długi czas utrzymywały przewagę na poziomie 4-5 ,,oczek”. W końcówce to biało-czerwone zdominowały przeciwniczki i bez większych problemów zwyciężyły w tym secie 25:15.To jednak Portorykanki lepiej weszły w drugą odsłonę spotkania i za sprawą błędów gospodyń zbudowały dwupunktową zaliczkę. Nie cieszyły się z niej długo, bowiem po skutecznym ataku Malwiny Smarzek-Godek na tablicy wyników widniał remis (4:4). Biało-czerwone świetnie czytały grę rywalek, co stwarzało im okazje do gry w kontrze (8:5). Przyjezdne nie zamierzały się poddawać, tym razem to one prezentowały się świetnie w bloku i wyrównały wynik 8:8. Dobra postawa naszej atakującej skutkowała odbudowaniem przewagi przez podopieczne Jacka Nawrockiego (13:10). Waleczne Portorykanki posyłały na drugą stronę siatki kąśliwe zagrywki i ponownie doprowadziły do remisu (16:16), a po asie serwisowym Pauliny Prieto objęły prowadzenie (18:17). Zawodniczki z Karaibów coraz lepiej czytały grę Polek i wygrywały już 23:20. Siatkarki z Portoryko miały trzy setbole, jednak po asie serwisowym Joanny Wołosz Polki doprowadziły do remisu (24:24), a po długiej grze na przewagi seta zakończyła zwycięskim atakiem Natalia Mędrzyk (30:28).

Biało-czerwone świetnie otworzyły trzecią odsłonę pojedynku i dzięki zagrywkom Agnieszki Kąkolewskiej objęły prowadzenie (3:1). Portorykanki wyrównały wynik, jednak za sprawą świetnej postawy w polu serwisowym oraz błędów rywalek podopieczne Jacka Nawrockiego schodziły na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktową zaliczką (8:4). Zdeprymowane zawodniczki z Karaibów popełniały coraz więcej błędów, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (11:4). Gra Polek wyglądała kapitalnie, biało-czerwone bez problemów zdobywały kolejne punkty (15:5). Zdenerwowane przyjezdne popełniały coraz więcej błędów, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Podopieczne Jacka Nawrockiego prezentowały się pewnie na parkacie mimo roszad w składzie. Zwycięstwo przypieczętowała atakiem ze środka Klaudia Alagierska (25:15).

GALERIA Z MECZU

Polska – Portoryko 3:0
(25:18, 30:28, 25:15)

Składy zespołów:
Polska: Smarzek (23), Mędrzyk (12), Alagierska (7), Kąkolewska (5), Stysiak (1), Wołosz (1), Stenzel (libero) oraz Maj-Erwardt (libero), Kowalewska, Zaroślińska-Król (3), Łukasik (3) i Grajber (6)
Portoryko: Prieto (11), Cruz (9), Ortiz (9), Enright (5), Jusino (4), Valentin (3), Velez (libero) oraz Rivera, Santos i Victoria (6)

Zobacz również:
Wyniki spotkań turnieju kwal. do IO w Tokio – Wrocław

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved