Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO: Polki o bilet do Tokio zagrają w Appeldoorn

Kwal. do IO: Polki o bilet do Tokio zagrają w Appeldoorn

fot. Michał Szymański

Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich odbędzie się w Holandii, a nie jak wcześniej zakładano – w Turcji. Gospodarzem zmagań będzie Appeldoorn. Turniej odbędzie się w styczniu, a zagra w nim osiem drużyn, w tym także reprezentacja Polski.

Poznaliśmy gospodarza europejskiego turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do igrzysk olimpijskich. Pierwotnie spekulowano, że odbędzie się on w Turcji, ale jednak prawo organizacji zawodów otrzymała Holandia. Okazało się bowiem, że o ostatnie miejsce dla Europy na igrzyskach olimpijskich w Tokio osiem najwyżej rozstawionych zespołów w rankingu CEV zagra w Appeldoorn. Turniej zostanie zorganizowany w dniach 7 – 12 stycznia, a zagrają w nim gospodynie (Holandia), a także siatkarki Turcji, Niemiec, Bułgarii, Polski, Belgii, Chorwacji oraz Azerbejdżanu.Osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja będzie odbywała się w systemie każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy awansują do strefy półfinałowej, natomiast zwycięzcy obu półfinałów zmierzą się w decydującej rozgrywce o jeden bilet na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Przypomnijmy, że jak na razie w olimpijskim turnieju siatkarek prawo gry zapewnione mają gospodynie, czyli Japonki, a także pięć zespołów, które na początku sierpnia okazały się najlepsze w interkontynentalnych turniejach kwalifikacyjnych. Do nich zaliczają się Rosjanki, włoszki, Serbki, Amerykanki oraz Chinki. Wówczas blisko awansu były biało-czerwone, które rywalizowały we Wrocławiu. Odniosły zwycięstwa z Portoryko oraz Tajlandią, ale w decydującym meczu w czterech setach musiały uznać wyższość mistrzyń świata. W Appeldoorn będą miały jeszcze jedną możliwość walki o olimpijskie przepustki, ale w Holandii o zrealizowanie tego celu będzie bardzo ciężko. Chętnych do gry na igrzyskach jest bowiem kilku, a bilet jest tylko jeden.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved