Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. IO: Mistrzynie świata na drodze Polek, Polacy zmierzą się z Francją

Kwal. IO: Mistrzynie świata na drodze Polek, Polacy zmierzą się z Francją

Przegląd Sportowy poinformował, że polskie siatkarki o awans na igrzyska olimpijskie powalczą z rywalkami z Serbii, Tajlandii i Portoryko. Natomiast przeciwnikami polskich mistrzów świata mają być Francuzi, Słoweńcy oraz Tunezyjczycy. 

Wydawało się, że niskie, bo 26. miejsce polskich siatkarek w rankingu FIVB zamknie im drogę do walki o awans na igrzyska olimpijskie. Jednak światowa federacja ogłosiła, że biało-czerwone jednak będą miały prawo walki o bilety na turniej w Tokio. Wszystko dlatego, że z rywalizacji o igrzyska olimpijskie wycofała się Kuba. – Nasze panie zajmą miejsce Kuby i wystąpią w turnieju z mistrzyniami świata Serbkami – powiedział Mirosław Przedpełski, członek zarządu FIVB.  Ponadto biało-czerwone będą rywalizowały jeszcze z siatkarkami z Tajlandii oraz Portoryko.Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w dniach 2–4 sierpnia, ale nie znamy jeszcze jego gospodarza. Być może będzie nim Polska. Prawa do światowego turnieju kwalifikacyjnego kosztują aż 500 tysięcy dolarów, być może uda się tę kwotę nieco zmniejszyć. Skoro nie ma zbyt wielu chętnych do organizacji, są podstawy do negocjacji. – Pod wodzą Jacka Nawrockiego dziewczyny cały czas idą w górę. Trzeba zrobić wszystko, żeby ułatwić im drogę do Tokio i wziąć ten turniej – zaznaczył Przedpełski.

O ile Polki zagrają w kwalifikacjach olimpijskich bez żadnej presji, o tyle będzie ona spoczywała na Polakach, którzy są obecnie mistrzami świata. Najlepiej byłoby, aby podopieczni Vitala Heynena zapewnili sobie prawo gry w Tokio już przy pierwszej nadarzającej się okazji, ale łatwo o to nie będzie, ponieważ przy zastosowaniu serpentyny ich rywalami mają być Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy. PZPS zgłosił chęć organizacji turnieju kwalifikacyjnego, ale podobny plan mają także Francuzi. – To my jesteśmy mistrzami świata i nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż przyznanie turnieju Polsce. Szansę na to oceniam na 99 procent – zakończył nasz przedstawiciel w światowej federacji.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved