Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. IO M: Wenezuelczycy zagrają w Tokio

Kwal. IO M: Wenezuelczycy zagrają w Tokio

fot. FIVB

Siatkarze reprezentacji Wenezueli uzupełnili stawkę uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio. W turnieju rozgrywanym w Chile ponieśli jedną porażkę, ale nie przeszkodziło im to w wywalczeniu awansu do zmagań w Tokio.

W turnieju odbywającym się w Chile o jeden bilet do Tokio walczyły cztery zespoły, czyli Chilijczycy, Wenezuelczycy, Peruwiańczycy oraz Kolumbijczycy. W pierwszym meczu nie było zbyt wielu emocji, bowiem reprezentacja Kolumbii w trzech setach rozprawiła się z rywalami z Peru. – Udało nam się dobrze zagrać w ataku, wytworzyliśmy dużą presję na rywalach w zagrywce, a sami mieliśmy dobry odbiór i Pracowaliśmy bardzo dobrze w obronie – powiedział kapitan Kolumbijczyków, Liberman Agamez, który był najlepszym zawodnikiem pierwszego spotkania, zdobywając na swoim koncie 14 punktów.W drugim meczu pierwszego dnia gospodarze nie sprostali reprezentacji Wenezueli. Kluczowa dla losów meczu była premierowa odsłona, którą przegrali po walce na przewagi. Do boju zerwali się w trzecim secie, ale nie udało im się już doprowadzić do tie-breaka. Kluczowymi zawodnikami po obu stronach siatki byli Vicente Parraguirre oraz Willner Rivas, którzy zgromadzili na koncie po 23 punkty. – To był naprawdę bardzo trudny mecz, zwłaszcza kontrolowanie mocnej zagrywki wenezuelskich siatkarzy. Sami daliśmy im wiele punktów. Prawda jest taka, że trudno tak grać i wygrywać. Harmonogram turnieju jest napięty. Jutro wracamy na boisko. Musimy wygrać, ponieważ chcemy kontynuować walkę o bilet na igrzyska – powiedział kapitan Chilijczyków, Dusan Bonacic.

W drugim dniu turnieju pozbierali się gospodarze, którzy w czterech setach pokonali Peruwiańczyków. Szczególnie dwie pierwsze odsłony były zacięte, bo kończyły się walką na przewagi. Wiele emocji było także w drugim meczu, w którym Kolumbijczycy prowadzili już z Wenezuelczykami 2:1, ale zwycięstwo przypieczętowali dopiero w tie-breaku, pozostając jedyną niepokonaną drużyną w turnieju. – Chłopcy grali dziś bardzo dobrze, od początku do końca wypełnili plan taktyczny. Udało nam się bardzo dobrze blokować i nie rozpaczaliśmy w najtrudniejszych chwilach. Dzięki temu pokazaliśmy, że wciąż się rozwijamy i że jesteśmy świetnym zespołem – powiedział trener reprezentacji Kolumbii, Julian Alvarez.

Jego podopieczni jednak nie wykorzystali szansy na grę w igrzyskach olimpijskich. Wszystko dlatego, że przegrali decydujące starcie z Chilijczykami w czterech setach. Ich potknięcie wykorzystali gracze z Wenezueli, którzy dzięki wygranej z Peru 3:0 znaleźli się na czele klasyfikacji końcowej. W ten sposób z jedną porażką i dwoma zwycięstwami Wenezuelczycy jednak zapewnili sobie awans na igrzyska olimpijskie.

Wyniki turnieju kwalifikacyjnego mężczyzn do IO w Ameryce Południowej:
Kolumbia – Peru 3:0
(25:19, 25:23, 25:21)
Chile – Wenezuela 1:3
(35:37, 14:25, 27:25, 22:25)
Kolumbia – Wenezuela 3:2 
(23:25, 25:22, 25:19, 24:26, 15:10)
Chile – Peru 3:1
(36:34, 24:26, 25:21, 25:21)
Wenezuela – Peru 3:0
(25:19, 25:16, 25:16)
Chile – Kolumbia 3:1
(25:22, 22:25, 25:21, 25:19)

źródło: inf. własna, voleysur.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved