Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kwal. do IO M: Oprócz Polski w Tokio zagra Brazylia, USA, Włochy, Rosja i Argentyna

Kwal. do IO M: Oprócz Polski w Tokio zagra Brazylia, USA, Włochy, Rosja i Argentyna

Trzy europejskie zespoły: Polska, Włochy i Rosja zakwalifikowały się do igrzysk olimpijskich w Tokio. W grupie A również Bułgaria miała szansę na olimpijską przepustkę, ale 2:3 uległa ostatecznie Brazylii. W Holandii awans wywalczyli Amerykanie, natomiast Argentyna 3:2 pokonała gospodarzy turnieju w Ningbo.

Grupa A – Warna:

W meczu zespołów, które nie miały już szans na olimpijską kwalifikacje, emocje przyniosła jedynie druga partia. W niej siatkarze Egiptu wygrali 31:29. To oni wyraźnie lepiej spisali się premierowej odsłonie, a także w trzeciej, nie pozwalając rywalom dobrnąć do granicy 20 punktów. Tym samym Egipcjanie wygrali 3:0, dominując w bloku, a także w ataku.

Egipt – Portoryko 3:0
(25:17, 31:29, 25:17)

Egipt: Shafik (15), Atia (13), Ewais (12), Seliman (10), Abdelrahman (4), Abdalla (2), Mohamed (libero) oraz Hassan (libero), Afifi i Abouelella (1)
Portoryko: Torres (14), Guzman (8), Vargas (6), Rodriguez (5), Colon (5), Igelsias (1), Del Valle (libero) oraz Rivera (libero), Negron, Garcia (1), Sachnez (4) i Nieves (3)

Bułgarzy w dwóch pierwszych setach sprawili sporą niespodziankę i prowadzili już z faworytami – Brazylią, 2:0. Gospodarze turnieju w Warnie mieli swoje szanse także w trzeciej odsłonie, ale to mistrzowie olimpijscy wytrzymali nerwową końcówkę, a następnie poszli za ciosem w dwóch kolejnych setach i wygrali całe spotkanie 3:2, zapewniając sobie olimpijską kwalifikacje. Liderami Brazylii byli Yoandy Leal – 22 punkty, a także Wallace De Souza – 20.

Bułgaria – Brazylia 2:3
(25:23, 25:19, 30:32, 16:25, 11:15)

Bułgaria: Sokołow (19), Atanasow (18), Gotsew (11), josifow (9), Seganow (4), Skrimow (3), Salparow (libero) oraz Penczew N., Penczew R. (15), Dimitrow, Todorow (1), Kadankow i Grozdanow
Brazylia: Leal (22), Wallace (20), Flavio (7), Bruno (4), Mauricio (2), Lucas (1), Hoss (libero) oraz Fernando, Alan (2), Lucarelli (14), Isac i Maique (libero)