Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO K: W pozostałych grupach na razie bez większych niespodzianek

Kwal. do IO K: W pozostałych grupach na razie bez większych niespodzianek

W pozostałych pięciu grupach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich siatkarek obyło się bez niespodzianek. Najbardziej zaskakującym wydarzeniem była postawa Azerbejdżanu, który urwał dwa sety faworyzowanej Brazylii, poległ jednak w tie-breaku. W pozostałych meczach góra były faworytki, w USA bardzo ważny mecz z Argentyną wygrała reprezentacja Brazylii.

W pierwszych meczach w chińskim Ningbo nie było niespodzianek, chociaż Turczynki musiały sporo się napracować, by pokonać reprezentację Niemiec. Chinki w trzech setach uporały się z Czeszkami, a liderką zespołu była Zhu Ting, która zdobyła dla swojego zespołu 14 punktów. W zespole czeskim liderką była Andrea Kossayinova, która zgromadziła dwa punkty więcej od rywalki. – Był to dla nas trudny mecz, popełniłyśmy nawet więcej błędów niż rywalki. Od razu musimy dokonać poprawek, bo przed nami trudne mecze z Niemcami i Turcją – mówiła po meczu trenerka chińskiego zespołu, Lang Ping.

W meczu Turcji z reprezentacją Niemiec w pierwszym secie po zaciętej walce na przewagi górą były podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego, które wygrały 27:25. W drugim secie Turczynkom poszło już łatwiej, jednak w trzecim to Niemki przejęły inicjatywę. Dzięki dobrej grze Jany Poll i Louisy Lippmann wygrały seta i wróciły do gry. W czwartym secie górą były jednak siatkarki z Turcji i to one cieszyły się z wygranej. 16 punktów na swoim koncie w tym meczu miała Ebrar Karakurt. – To był trudny mecz, tak jak się spodziewaliśmy. Musieliśmy zdobywać punkty na wysokiej piłce, ale zawodniczki dobrze wywiązały się ze swojego zadania – mówił po meczu trener Guidetti.