Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO K: Brazylijki pojadą do Tokio, niedzielne mecze wyłonią kolejne zespoły

Kwal. do IO K: Brazylijki pojadą do Tokio, niedzielne mecze wyłonią kolejne zespoły

Reprezentacja Brazylii w decydującym o awansie meczu pokonała po tie-breaku Dominikanę i uzyskała kwalifikacje do turnieju olimpijskiego siatkarek w Tokio w przyszłym roku. Blisko awansu są Amerykanki, które muszą wygrać w ostatnim meczu z Argentyną. Pozostałych finalistów wyłonią mecze pomiędzy Serbią i Polską, Chinami i Turcją, Rosją i Koreą Płd. oraz Włochami i Holandią.

W grupie B drugie zwycięstwo odniosły siatkarki z Turcji, które pokonały 3:1 reprezentację Czech. Trener Giovanni Guidetti postanowił dać odpocząć przed decydującym meczem Ebrar Karakurt, która nie weszła nawet na moment na boisko. Po dwóch wygranych setach Turczynki oddały inicjatywę rywalkom, które dzięki skutecznej grze Andrei Kossanyiovej (13 pkt.) urwały seta, jednak w czwartej partii ponownie były bezradne. 22 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyła Zehra Gunes, dwa punkty mniej na swoim koncie miała Meryem Boz.Zespół Czech sprawił nam problemy w drugim i trzecim secie. Tak jak się spodziewaliśmy, nie był to łatwy mecz. Jutro zmierzymy się z Chinami i chociaż wiem, że nie mamy zbyt dużej szansy, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać – zapewnił po meczu trener Guidetti.

Chinki pokonały 3:1 reprezentację Niemiec i również odniosły swoje drugie zwycięstwo w turnieju. Niemki triumfowały w trzecim secie, świetnie spisywała się Louisa Lipppmann, która zdobyła w całym meczu 21 punktów, tyle samo co liderka gospodyń, Zhu Ting. W czwartej partii Azjatki były już bezlitosne dla rywalek i wygrały do 15. – Niemki sprawiły nam sporo problemów zagrywką i swoją obroną. Grałyśmy jednak cierpliwie i uparcie – mówiła po meczu trenerka chińskiego zespołu, Lang Ping.