Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME juniorek: Wygrane Serbii, Niemiec i Słowenii

Kwal. do ME juniorek: Wygrane Serbii, Niemiec i Słowenii

Po drugim dniu turnieju w serbskiej Vrnjackiej Banji pozostały dwa niepokonane zespoły – Serbia i Polska. W sobotę te drużyny stoczą bój o pierwsze miejsce i awans do turnieju finałowego. Rozpoczął się turniej w Rydze, pierwsze swoje mecze wygrały reprezentacje juniorskie Niemiec i Słowenii.

W grupie H w Serbii rozegrano drugą kolejkę spotkań. Polki pewnie pokonały w trzech setach reprezentację Czech i zanotowały tym samym drugie zwycięstwo w turnieju. Świetne spotkanie rozegrały najskuteczniejsze w polskim zespole Zuzanna Górecka i Aleksandra Rasińska. W drugim meczu tej grupy gospodynie, reprezentacja Serbii, również 3:0 uporały się z Finlandią. Taki wynik spowodował, że w walce o awans liczą się już tylko dwie drużyny. W sobotę biało-czerwone zagrają z Serbią – zwycięzca uzyska awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy juniorek, przegrany będzie musiał czekać na rozstrzygnięcia w grupie I – awans bowiem uzyska jedna drużyna z drugich miejsc – ta, która będzie miała lepszy bilans punktowy i setów. W sobotę podopieczne trenera Wiesława Popika będą musiały skupić się na zatrzymaniu atakującej reprezentacji Serbii, Vanji Bukilić, która w piątkowym meczu zdobyła dla swojego zespołu 24 punkty, atakując z 77-procentową skutecznością.

4. Finlandia    2  0 pkt. 1:6

W Rydze rozpoczął się turniej grupy I. W pierwszym meczu Chorwacja przegrała z reprezentacją Niemiec 1:3, chociaż mecz rozpoczął się dla niej bardzo dobrze. Chorwatki wygrały pierwszego seta, w drugiej partii jednak natychmiast zostały skarcone, przegrywając do 14. W zespole niemieckim świetnie atakowały Vanessa Agbortabi (19 pkt.) oraz Hanna Orthmann i to dzięki nim niemiecki zespół wyszedł z tego meczu zwycięsko.

W drugim spotkaniu gospodynie świetnie rozpoczęły mecz z reprezentacją Słowenii. Łotyszki długo prowadziły również w drugim secie, którego jednak przegrały w końcówce. To uskrzydliło młode Słowenki, które idąc za ciosem, wygrały również trzeciego seta, a potem w czwartym rozbiły zespół gospodyń do 14 i wygrały całe spotkanie 3:1. Najskuteczniejsza w tym spotkaniu była Teja Bavdaż, która zdobyła dla swojego zespołu 14 punktów, notując 64% skuteczności.