Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO (M): Krok w stronę Rio Meksyku i Chile

Kwal. do IO (M): Krok w stronę Rio Meksyku i Chile

W Meksyku rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich mężczyzn. Cztery drużyny narodowe rywalizują o jedno miejsce premiowane awansem. W pierwszych meczach poległy drużyny z Afryki – Chile pokonało 3:0 Tunezję, a gospodarze również w trzech setach wygrali z Algierią. Wszystko wskazuje na to, że sobotni mecz Meksyku z Chile zadecyduje o olimpijskiej kwalifikacji.

Mecz siatkarzy Chile z Tunezją mimo trzysetowego wyniku nie miał jednostronnego przebiegu. W pierwszym secie Tunezyjczycy dzielnie walczyli do stanu 12:12, na drugą przerwę jednak schodzili z dwupunktową stratą do rywali. Chilijczycy już tej przewagi nie oddali do końca i wygrali pierwszego seta do 21. W drugiej partii zespół z Ameryki Południowej od początku wypracował sobie kilkupunktowe prowadzenie, a Tunezyjczycy całego seta próbowali gonić wynik. Trener zespołu z Afryki próbował również zmian, ale niewiele one pomogły. Chile wygrało znów do 21 i było już 2:0. W trzeciej partii na pierwszej przerwie technicznej Chile prowadziło już 8:4. Tunezyjczycy popełniali sporo błędów i przewaga rywali wciąż się utrzymywała. W końcówce zespół z Tunezji obronił trzy piłki meczowe, ale ostatecznie znów przegrał do 21 i całe spotkanie 0:3.

Chile – Tunezja 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)

Chile: Parraguirre V. (14), Parraguirre T. (13), Bonacic (13), Uteau (5), Araya (2), Banda (2), Castillo (libero) oraz Grimalt
Tunezja: Miladi (14), Kaabi (11), Agrebi (4), Kadhi (2), Jouini (1), Cheikh, Korbosli (libero) oraz Moalla (4), Slimene (4) i Nagga (3)

W meczu gospodarzy z reprezentacją Algierii początek pierwszej partii był wyrównany do stanu 9:8. Potem Meksykanie wygrali dwie kolejne piłki, ale Algierczycy szybko ich dogonili i na drugiej przerwie technicznej znów przegrywali tylko jednym punktem. W końcówce gospodarze jednak przyspieszyli tempo gry i pewnie wygrali do 21. W drugiej partii od stanu 8:6 Meksykanie bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali i szybko odskoczyli na siedem punktów (16:9). Świetnie spisywał się Carlos Guerra i przy stanie 19:9 wygrana Meksyku w tej partii była już pewna. Zespół z Algierii w końcówce zdobył jeszcze kilka punktów, ale przegrał do 16. Trzeciego seta Meksykanie rozpoczęli do prowadzenia 5:1, na przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi. Zespół z Afryki zmniejszył straty na chwilę do jednego punktu, ale na drugiej przerwie technicznej znów tracił do gospodarzy cztery „oczka”. W końcówce Meksykanie nie dali już sobie odebrać wygranej – pokonali Algierię do 21 i w całym spotkaniu 3:0.

Meksyk – Algieria 3:0
(25:21, 25:16, 25:21)

Meksyk: Guerra (16), Vargas (15), Barajas (7), Rangel P. (6), Aguilera (4), Cordova (3), Rangel J. (libero) oraz Martinez (1) i Quiñones
Algieria: Hosni (10), Sofiane (7), Oumessad (7), Dekkiche Ayyoub (4), Dekkiche Akram (4), Kerboua (2), Oualid (libero) oraz Cherchali (3), Ishaq (1) i Kessai