Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO (M): Dwa sety Meksyku do Rio

Kwal. do IO (M): Dwa sety Meksyku do Rio

Reprezentacja Meksyku jest już tylko o krok od awansu na igrzyska olimpijskie. Gospodarze turnieju kwalifikacyjnego w Mexico City pokonali dziś w nocy polskiego czasu 3:1 Chile i z dwoma wygranymi prowadzą w tabeli. Do awansu wystarczą im dwa wygrane sety w ostatnim meczu z Tunezją, która pokonała Algierię, ale straciła seta.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju kwalifikacyjnego w Mexico City zmierzyły się ze sobą dwie afrykańskie drużyny. Początek meczu zdecydowanie należał do Tunezyjczyków, którzy wściekli po porażce w pierwszym meczu z Chile rozbili Algierię do 14. W drugiej partii jednak inicjatywę przejęli Algierczycy. Zespół Tunezji wprawdzie odrobił straty i doprowadził do remisu 18:18, ale w końcówce Algierczycy zagrali wyśmienicie i wyrównali stan spotkania. Zacięty przebieg miał również trzeci set, którego dopiero w końcówce na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść Tunezyjczycy. W czwartej partii mieli oni cały czas kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca, wygrywając do 21. W ostatnim swoim meczu Tunezja zmierzy się z Meksykiem i tylko zwycięstwo 3:0 lub 3:1 (wówczas liczyć się będą małe punkty) może im dać bilety do Rio de Janeiro.

Tunezja – Algieria 3:1
(25:14, 22:25, 26:24, 25:21)

Tunezja: Miladi (15), Kaabi (14), Kadhi (11), Moalla (9), Agrebi (8), Ben Slimene (3), Korbosli (libero) oraz Nagga (6), Jouini (4), Garfi i Cheikh
Algieria: Dekkiche Akram (21), Hosni (14), Sofiane (5), Oumessad (2), Dekkiche Ayyoub (1), Kerboua, Ilyas (libero) oraz Cherchali (11), Kessai (1), Boudjemaa, Oualid (libero) i Ishaq

Mecz gospodarzy turnieju z reprezentacją Chile rozpoczął się dość nieoczekiwanie, od wygranego przez Chilijczyków seta do 22. Siatkarze z Ameryki Południowej zaskoczyli już wszystkich pierwszego dnia, pokonując Tunezję i ich ewentualna wygrana z Meksykiem byłaby nie tylko sensacją, ale wydarzeniem na miarę… olimpijskiego awansu. Meksykanie jednak szybo wrócili do swojej gry i w kolejnym secie to oni byli górą. Dwie pozostałe partie po walce również wygrali gospodarze i to oni jako jedyni są niepokonani w turnieju w Mexico City. Liderem drużyny meksykańskiej w tym meczu był Carlos Guerra, który zdobył dla swojego zespołu 22 punkty. W ostatnim meczu Meksyk zmierzy się z Tunezją i jeśli wygra przynajmniej dwa sety, uzyskaja olimpijską kwalifikację.

Meksyk – Chile 3:1
(22:25, 25:21, 25:22, 25:22)

Meksyk: Guerra (22), Vargas (11), Cordova (11), Barajas (10), Aguilera (9), Rangel P. (3), Rangel J. (libero) oraz De La Cruz (7), Ramírez, Quiñones i Orellana
Chile: Parraguirre V. (15), Parraguirre T. (13), Uteau (12), Bonacic (11), Araya (1), Banda (1), Castillo (libero) oraz Bader (5), Grimalt i Baeza