Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO (M): Chińczycy bez problemu pokonali Wenezuelę

Kwal. do IO (M): Chińczycy bez problemu pokonali Wenezuelę

Reprezentacja Chin zanotowała na turnieju kwalifikacyjnym w Tokio swoje drugie zwycięstwo. Po pokonaniu gospodarzy Chińczycy tym razem łatwo w trzech setach rozprawili się z Wenezuelą i włączyli się do gry o olimpijską kwalifikację. Dla drużyny z Ameryki Południowej była to trzecia porażka w trzecim spotkaniu.

Chińczycy mecz z Wenezuelą rozpoczęli ostrożnie, jednak od stanu 5:4 przyspieszyli i na pierwszą przerwę techniczną schodzili już z trzypunktowym prowadzeniem. Azjaci dyktowali tempo spotkania, a ich przewaga systematycznie rosła. Dai Qingyao rozgrywał świetne zawody, a jego koledzy unikali własnych błędów (16:10). W niczym nie pomogły przerwy na życzenie trenera Wenezueli, Chiny wygrały pierwszą partię wysoko do 16.

Dość niespodziewanie w drugiej partii Wenezuelczycy po asie serwisowym Valencii wyszli na prowadzenie 4:0, jednak potem… przegrali pięć piłek z rzędu. Chińczycy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednym punktem, potem jednak wypracowali sobie większą przewagę. W końcówce rywale nie mogli nadążyć za grą Azjatów, dobrze spisywał się Zhong Weijun i Wenezuela przegrała drugiego seta do 18.

Na początku trzeciego seta Chińczycy od razu narzucili swój styl gry przeciwnikom i gdy został zablokowany lider Wenezuelczyków, Kervin Martin Piñerua, prowadzili już 10:4. Wprawdzie siatkarze z Ameryki Południowej próbowali jeszcze nawiązać wyrównaną walkę i na drugiej przerwie technicznej wciąż mieli sześć punktów straty, to potem już nie byli w stanie zatrzymać Chińczyków. As serwisowy Li Runminga dał im prowadzenie 21:12, a w końcówce Azjaci nie wypuścili już szansy z rąk. Rozbili rywali do 15, pewnie wygrywając całe spotkanie 3:0.

Chiny – Wenezuela 3:0
(25:16, 25:18, 25:15)

Chiny: Qingyao Dai (17), Weijun Zhong (11), Xin Geng (7), Chen Zhang (5), Longhai Chen (3), Shuai Jiao, Hui Chu (libero) oraz Yuanbo Li (3), Runming Li (3), Daoshuai Ji (1), Shuhan Rao (1), Jianjun Cui i Jiahua Tong (libero)
Wenezuela: Piñerua (14), Valencia (7), Rivas (6), Gonzalez (1), Carrasco (1), Quijada (1), Mata (libero) oraz Chourio (5), Barreto (2), Rojas (2), Briceno (libero), Rodriguez i Paez Diaz