Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO (M): Australijczycy wciąż w grze o awans

Kwal. do IO (M): Australijczycy wciąż w grze o awans

fot. FIVB

Reprezentacja Australii odniosła drugie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Roberto Santillego w czwartek ograli Japończyków 3:0, eliminując ich z walki o przepustki do Rio de Janeiro. Gospodarze nie wykorzystali szansy w trzecim secie, by przedłużyć spotkanie.

Starcie Australijczyków z Japończykami dla obu nacji było tym z cyklu o być albo nie być w dalszej rywalizacji o ostatnią przepustkę do Rio de Janeiro, bo trzy pierwsze z Tokio zagwarantowali sobie Polacy, Francuzi i Irańczycy. Na początku spotkania, w dużej mierze dzięki Edgarowi, Australijczycy wysforowali się na prowadzenie, ale udane kontry Shimizu szybko pozwoliły gospodarzom wrócić do gry. Z biegiem czasu to oni zaczęli prezentować bardziej urozmaiconą siatkówkę, zaś ich rywalom zaczęły przytrafiać się błędy. W przyjęciu pomylił się Walker, a w ataku – Edgar, przez co na drugim czasie technicznym to siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni byli w nieco lepszej sytuacji (16:14). Chwilę później prowadzili nawet trzema oczkami, ale seria ich błędów w połączeniu ze skutecznymi zagraniami Robertsa i Edgara sprawiła, że to podopieczni trenera Santillego przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W końcówce zagrywki Yanagidy pozwoliły Japończykom zbliżyć się do przeciwników, lecz zbicie Edgara przypieczętowało sukces gości w premierowej odsłonie (25:23).Na początku drugiej partii gospodarze objęli niewielkie prowadzenie, ale długo się z niego nie cieszyli. Szybko do gry wrócili Australijczycy, którym pomogły w tym mocne zagrywki. Na dodatek zatrzymali w końcu blokiem kombinacyjnie grających przeciwników, przez co to oni wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie. Wydawało się, że Shimizu poderwie gospodarzy do walki, ale nie miał wystarczającego wsparcia ze strony kolegów, którym brakowało skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki był za to Edgar, który nie tylko zdobywał punkty w ataku, ale także w polu serwisowym, dzięki czemu podopieczni trenera Santillego coraz bardziej oddalali się od Azjatów. Grali coraz luźniej, a w ataku swoje trzy grosze do wyniku dorzucali także Roberts i Staples. Pojedyncze udane akcje Japończyków nie były w stanie odmienić ich obrazu gry, tym bardziej że w końcówce ponownie zostali zatrzymani blokiem. Kropkę nad i w tej części spotkania postawił Edgar (25:19).

W pierwszych minutach trzeciego seta oba zespoły szły łeb w łeb. Po stronie gospodarzy asem serwisowym popisał się Yanagida, a swoje trzy grosze do wyniku dorzucili środkowi. Wciąż jednak siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni nie mogli znaleźć recepty na zatrzymanie w ataku Edgara, który był wiodącą postacią po drugiej stronie siatki. W pewnym momencie Australijczycy odskoczyli od rywali na trzy oczka. Wydawało się, że będzie to przełomowy moment meczu, ale w kolejnych akcjach fatalnie spisywali się w kontrataku, zaś gospodarze rozkręcali się z akcji na akcję. Co więcej po asie serwisowym Yoneyamy to oni objęli prowadzenie na drugim czasie technicznym. Po nim skuteczność stracił Edgar, a w szeregach Australijczyków brakowało dla niego alternatyw, za to Japończycy szli za ciosem, a po udanej kontrze Yanagidy zyskali dwa oczka przewagi. W końcówce wygrywali 23:19 i byli na dobrej drodze do przedłużenia meczu. Jednak świetne zagrywki Sandersona i piekielne zbicia Carrolla pozwoliły Australijczykom wrócić do gry. Oni też okazali się lepsi w walce na przewagi, a mecz zakończyło zbicie przechodzącej piłki przez Zingela.

Japonia – Australia 0:3
(23:25, 19:25, 27:29)

Składy zespołów:
Australia: Edgar (23), Roberts (11), Zingel (7), Walker (4), Sukochev (3), Mote (2), Perry (libero) oraz Staples (6), Carroll (5), Bell (1) i Sanderson
Japonia: Shimizu (14), Yoneyama (9), Dekita (7), Ishikawa (6), Tomimatsu (4), Fukatsu (1), Nagano (libero) oraz Yanagida (8), Denda (2), Fukuzawa (1), Kuriyama (1) i Sekita

Zobacz również
Wyniki turnieju kwalifikacyjnego w Tokio

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved