Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO (M): Australia lepsza od Wenezueli

Kwal. do IO (M): Australia lepsza od Wenezueli

W kolejnym meczu drugiego dnia turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Tokio, zmierzyły się ze sobą zespoły Wenezueli i Australii. Po niezbyt udanym początku i porażce w pierwszym secie drużyna Roberto Santillego wygrała trzy kolejne i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w zawodach.

Po zbiciu Quijady Wenezuela objęła prowadzenie w pierwszym secie 5:3 i cały czas utrzymywała dwupunktowy zapas (7:5, 8:6). Australijczycy jednak wyrównali i m.in. po ataku Thomasa Edgara na tablicy było 13:13. Quijada wraz z Pineruą byli liderami swojej ekipy w tym secie, a po ataku tego pierwszego Wenezuelczycy przeważali na przerwie technicznej numer dwa 16:15. Po powrocie na boisko podopieczni Vincenzo Nacciego zaczęli odskakiwać za sprawą szybkiej i skutecznej gry w ataku. Po zbiciu Kervina Pineruy było już 21:17 i Wenezuela dalej nie zwalniała tempa, po zepsutej zagrywce Sandersona miała piłki setowe i po ataku Quijady objęła prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona przebiegała już pod zupełną kontrolą Australii, która prowadziła 7:5. Dobra zagrywka lidera, Thomasa Edgara, pozwoliła podopiecznym Roberto Santillego wypracować sobie sześciopunktową przewagę (11:5). Wenezuelczycy zdołali zmniejszyć straty do stanu 12:14, ale po akcji Thomasa Edgara Australijczycy prowadzili na przerwie technicznej (16:13) i odbudowywali przewagę nie bez pomocy błędów rywali, którzy w tym secie popełnili aż 11 pomyłek. Australia przeważała 21:15, 23:18, 24:19 i po akcji Thomasa Edgara wyrównała stan meczu.

Potężnie zbudowany Edgar ponownie dał popis swojej gry w polu zagrywki na początku trzeciego seta (7:3). Wenezuelczycy w tym secie nie byli w stanie znaleźć sposobu na dobrze grających w każdym elemencie reprezentantów Australii, sami popełniali także kolejne błędy (12:5, 16:6). Duże problemy ekipie trenera Nacciego sprawiał blok rywali. Przy stanie 24:9 były już piłki setowe dla podopiecznych trenera Santillego, a kiedy nieudanie w przyjęciu popisał się Gonzalez, było już w meczu 2:1.

Początkowo w czwartym secie to Wenezuela prowadziła 5:3 po ataku Pineruy, Australia jednak wyrównała na 7:7, a po ataku Thomasa Edgara przeważała jednym punktem (8:7). Kolejne błędy Wenezuelczyków pozwoliły ich rywalom przeważać już 10:8 i 12:9. Na przerwie technicznej numer dwa Australijczycy prowadzili różnicą pięciu punktów (16:11), a po chwili zagrywką przewagę zwiększył Zingel (18:11). Ekipa trenera Santillego w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia (24:19), mecz zakończył punktowy blok. Można śmiało powiedzieć, że o losach meczu zadecydowały błędy własne, Wenezuela popełniła ich aż 33, przy zaledwie 16 rywali. Istotną rolę odegrał także blok, w którym było 11:4.

Wenezuela – Australia 1:3
(25:19, 20:25, 10:25, 19:25)

Wenezuela: Pinerua (19), Quijada W. (11), Gonzalez F. (9), Gonzalez E. (8), Quijada J. (5), Carrasco (1), Mata (libero) oraz Briceno (libero), Rodriguez (3), Barreto (2), Diaz, Pirela i Rojas
Australia: Edgar (22), Zingel (10), Roberts (10), Walker (9), Mote (7), Sukochev (3), Perry (libero) oraz Sanderson, Carroll, Staples i Guymer