Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO: Kanadyjczycy nie dali szans Wenezueli

Kwal. do IO: Kanadyjczycy nie dali szans Wenezueli

W meczu otwierającym kolejny dzień zmagań w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, który rozgrywany jest w Tokio, reprezentacja Kanady pokonała w trzech setach Wenezuelczyków. Jedyne problemy, jakie siatkarze z Kraju Klonowego Liścia mieli, zaczęły się w trzecim secie, ale to także na własne życzenie ekipy trenera Hoaga, której trudno było utrzymać koncentrację do końca. Mimo to Wenezuela nie przedłużyła rywalizacji w tym spotkaniu.

W spotkanie lepiej weszli Kanadyjczycy, którzy rozpoczęli od prowadzenia 4:2. Jednak na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już tylko 8:7. Po świetnym ataku ze skrzydła Kervina Piñeruy Wenezuelczycy doprowadzili do remisu po 12. Gra toczyła się punkt za punkt do drugiej przerwy technicznej, na którą zawodnicy zeszli po skutecznym ataku Gavina Schmitta (16:14). Atakujący Kanadyjczyków popisał się punktowym blokiem i ich przewaga wzrosła (18:15). Wenezuelczycy nie potrafili przerwać dobrej passy przeciwników. Po asie serwisowym Nicholasa Hoaga było już 21:15. Andy Agustin Rojas zepsuł zagrywkę i podopieczni Glenna Hoaga mieli piłkę setową. W kolejnej akcji w ataku nie pomylił się Schmitt i Kanadyjczycy wygrali 25:20.

Wenezuelczycy podnieśli się po porażce. Piñerua obił blok i siatkarze z Ameryki Południowej prowadzili 8:5. Po powrocie na parkiet Kanadyjczycy wrócili do gry i doprowadzili do remisu po 10. Asa serwisowego posłał Schmitt i podopieczni trenera Hoaga prowadzili 13:11. Wenezuelczycy mieli problem z przyjęciem zagrywki i na drugiej przerwie technicznej przegrywali 13:16. Dobrze spisywał się John Perrin i Kanadyjczycy jeszcze zwiększyli swoją przewagę (23:15). Siatkarzom spod znaku klonowego liścia nic nie mogło odebrać zwycięstwa w tej partii. Seta skutecznym atakiem zakończył Schmitt.

Kanadyjczycy kontynuowali swoją dobrą passę. Po skutecznym ataku Daniela Jansena Vandoorna prowadzili 4:2. Podopieczni Glenna Hoaga utrzymywali swoją przewagę (8:6). Jednak Wenezuelczycy nie zamierzali się poddać, doprowadzili do remisu po 10, a po autowym ataku Justina Duffa wyszli na prowadzenie 15:13. Fernando Gonzalez zablokował Schmitta i było 17:15. Kolejny punkt także zdobyli Wenezuelczycy i o czas poprosił trener Hoag. Po przerwie Kanadyjczycy złapali wiatr w żagle i doprowadzili do remisu po 19, ale ponownie na dwa oczka odskoczyli Wenezuelczycy (22:20). Jednak Perrin wyrównał (22:22), następnie gra toczyła się punkt za punkt, a piłkę meczową mieli Kanadyjczycy (24:23). Rudy Verhoeff zepsuł zagrywkę i walka trwała dalej. Więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Hoaga, wygrali 27:25 i cały mecz 3:0, notując drugie zwycięstwo w Tokio.

Wenezuela – Kanada 0:3
(20:25, 20:25, 25:27)

Wenezuela: Barreto (6), Gonzalez (9), Valencia (5), Carrasco, Pinerua (12), Quijada (5), Briceno (libero) oraz Mata (libero), Rodriguez (3), Paez, Rojas i Rivas
Kanada: Sanders (2), Perrin (16), Hoag (3), Duff (10), Jansen (8), Schmitt (11), Lewis (libero) oraz Bann (libero), Verhoeff (2), van Lankvelt i Marshall (6)