Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO (K): Portorykanki o krok od Rio

Kwal. do IO (K): Portorykanki o krok od Rio

Siatkarki Portoryko w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego w San Juan pokonały 3:0 Kolumbię i są jedynym zespołem z kompletem zwycięstw. Do olimpijskiej kalifikacji wystarczy im jeden wygrany set w ostatnim meczu turnieju z Kenią. W pierwszym spotkaniu tego dnia Kenijki wygrały 3:1 z Algierią.

Drugiego dnia turnieju w portorykańskim San Juan spotkały się dwie afrykańskie drużyny, które pierwszego dnia przegrały swoje mecze. Lepiej zaprezentowały się Kenijki, które prowadzone przez swoją liderkę Brackcides Khadambi wygrały wysoko pierwszego seta do 14. W drugim jednak nie było im już tak łatwo, głównie za sprawą dobrej i skutecznej gry Yasmine Abderrahim, która w całym spotkaniu zdobyła dla swojego zespołu 30 punktów. Algierki wygrały drugiego seta do 23, ale w trzeciej partii znów zostały pokonane do 14. W czwartym secie reprezentacja Kenii po raz kolejny udowodniła swoją wyższość i chociaż nie ma już żadnych szans na olimpijską kwalifikację, to z pewnością pozostanie jej satysfakcja z odniesionego zwycięstwa.

Najwięcej emocji budził drugi mecz, wynik którego prawdopodobnie mógł przesądzić o tym, kto pojedzie do Rio de Janeiro. Portorykanki świetnie rozpoczęły to spotkanie i pierwszego seta wygrały pewnie do 17. Świetnie w bloku grały Lynda MoralesAlexandra Oquendo, akcje skutecznie kończyła Stephanie Enright. W drugiej partii Kolumbijki wróciły do gry i dzięki błędom gospodyń udało im się doprowadzić do remisu 24:24. W końcówce jednak Portorykanki nie dały sobie odebrać wygranej, a w trzecim secie znów pewnie wygrały do 18. Do awansu na igrzyska olimpijskie zespołowi Portoryko brakuje jednego wygranego seta w ostatnim meczu z Kenią. Trudno sobie wyobrazić, by gospodynie turnieju kwalifikacyjnego wypuściły tę szansę z rąk.

Kenia – Algieria 3:1
(25:14, 23:25, 25:14, 25:16)

Kenia: Khadambi (23), Makuto (13), Moim (13), Murambi (8), Wanja (2), Mukuvilani, Kundu (libero) i Atuka (15)
Algieria: Abderrahim (30), Arbouche (8), Boukhima (5), Messaoudene (5), Kahina (2), Guimour, Mansouri (libero) oraz Brahmi (1), Achour (1), Imadali (1), Belguendouz i Ayadi

Portoryko – Kolumbia 3:0
(25:17, 26:24, 25:18)

Portoryko: Enright (17), Ocasio (15), Cruz (9), Morales (8), Oquendo (7), Mojica (1), Seilhamer (libero) oraz Ferrer (2), Valentin (1), Rosa, Santana i Prieto-Cerame
Kolumbia: Coneo (13), Montaño (10), Rangel (8), Kenny (7), Garcia (5), Marin, Gomez (libero) oraz Soto (1) i Martinez