Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kurek jednym z najlepiej zarabiających siatkarzy na świecie

Kurek jednym z najlepiej zarabiających siatkarzy na świecie

fot. Katarzyna Antczak

Bartosz Kurek niedawno podpisał kontrakt z tureckim Ziraatem Bankasi, zostając tym samym jednym z trzech najlepiej opłacanych siatkarzy świata według serwisu gazettereview.com. Po występach w PlusLidze 28-latek w Turcji otrzymał bajeczny kontrakt; Polak za sezon gry dostanie ponad milion dolarów i potężnie dystansuje innych siatkarzy z naszego kraju. To trzeci najwyższy kontrakt siatkarski na świecie. W zestawieniu zabrakło miejsca dla Michała Kubiaka.

Jakiś czas temu pisaliśmy o najlepiej opłacanych przyjmujących świata. Serwis gazettereview.com podjął się oszacowania rocznych zarobków topowych siatkarzy świata bez względu na pozycje, nieco zmieniając ich układ. Wówczas w dziesiątce znalazło się dwóch reprezentantów Polski – Bartosz Kurek i Michał Kubiak. W najnowszym zestawieniu uwzględniono wyłącznie Kurka, którego kontrakt z Ziraat Bankasi jest trzecim najwyższym na całym świecie. Polski siatkarz miałby ustępować jedynie Wilfredo Leonowi i Earvinowi N’Gapethowi, inkasując 1,1 mln dolarów za sezon gry, czyli prawie 4 miliony złotych.Kontrakt w Turcji zagwarantuje mu wyższe zarobki niż ma chociażby Dmitrij Muserskij z Biełogorje Biełgorod (950 tysięcy dolarów), Gyorgy Grozer z Lokomotiwu Nowosybirsk (870 tysięcy) i Ivan Zaytsev z Perugii (620 tysięcy).

Połowę pierwszej dziesiątki zestawienia stanowią siatkarze z ligi rosyjskiej, w której można zarobić zdecydowanie największe pieniądze, a jej flagową marką jest Zenit Kazań (trzech zawodników). Blisko Rosjan są także Włosi (trzech przedstawicieli), a stawkę uzupełniają kluby z Turcji i Brazylii. Wśród najlepiej opłacanych zawodników świata nie ma żadnego przedstawiciela PlusLigi; przeszłość w lidze polskiej ma jednak chociażby Aleksandar Atanasijević.

Serwis rozpisuje się na temat zwiększenia zarobków w świecie siatkówki w porównaniu z poprzednimi latami. Jedno z poprzednich zestawień mówiło bowiem, że najlepiej zarabiający Bruno Rezende inkasuje 650 tysięcy dolarów rocznie. Największymi nieobecnymi w najnowszym zestawieniu są wspomniany Brazylijczyk, Kubiak oraz Facundo Conte.

W tej chwili najwyżej pod tym względem uplasowany Wilfredo Leon zarabia ponad dwa razy więcej (1,4 mln dolarów). W porównaniu ze światem futbolu są to jednak kwoty nie robiące najmniejszego wrażenia. Neymar, który niedawno zamienił FC Barcelona na PSG za rekordowe 222 miliony euro, podpisał kontrakt gwarantujący mu 35 milionów dolarów rocznie.

Dziesięciu najlepiej opłacanych siatkarzy świata według serwisu gazettereview.com:

1. Wilfredo Leon (Zenit Kazań) – 1,4 mln $
2. Earvin N’Gapeth (Modena) – 1,35 mln $
3. Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi) – 1,1 mln $
4. Simon Robertlandy (Sada Cruzeiro) – 967 tys. $
5. Dmitrij Muserskij (Biełogorje Biełgorod) – 950 tys. $
6. Aleksandar Atanasijević (Perugia) – 920 tys. $
7. Gyorgy Grozer (Lokomotiw Nowosybirsk) – 870 tys. $
8. Matt Anderson (Zenit Kazań) – 850 tys. $
9. Maksim Michajłow (Zenit Kazań) – 714 tys. $
10. Ivan Zaytsev (Perugia) – 620 tys. $

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved