Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kujawiak i Rudol pomyślnie przeszli kwalifikacje w Doha

Kujawiak i Rudol pomyślnie przeszli kwalifikacje w Doha

W turnieju głównym Katara Beach Volley Cup 2018 w Doha zagrają cztery polskie pary męskie. Trzy z nich miały zagwarantowany udział bez kwalifikacji, Kacper Kujawiak i Maciej Rudol musieli przebijać się we wtorek przez kwalifikacje. Pokonali najpierw parę ukraińską, a w meczu o awans do turnieju głównego rywali z Australii i od środy również będą grać z najlepszymi.

W turnieju głównym Katara Beach Volley Cup 2018 w Doha zagwarantowany udział miały trzy polskie pary – Michał Bryl/Grzegorz Fijałek, Bartosz Łosiak/Piotr Kantor oraz Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz. W kwalifikacjach musieli grać Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, ale ta para poradziła sobie świetnie i również zagra w turnieju głównym.

W I rundzie kwalifikacji Kujawiak i Rudol zmierzyli się z ukraińską parą Siergij Popow/Władysław Jemelianczuk. Polacy walczyli bardzo dobrze i w końcówce okazali się lepsi od rywali, wygrywając pierwszego seta do 18. W drugiej partii rywale robili wszystko, by doprowadzić do wyrównania, jednak nasi siatkarze im na to nie pozwolili. Wygrali ponownie do 18 i całe spotkanie 2:0, awansując dzięki temu do kolejnej rundy.

W bezpośrednim pojedynku o awans do turnieju głównego rywalami bialo-czerwonych byli Australijczycy Christopher McHugh i Damien Schumann. Nasi siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, wypracowali sobie bezpieczną przewagę i spokojnie wygrali pierwszego seta do 16. W drugim rywale bronili się nieco dłużej, ale ostatecznie Kacper Kujawiak i Maciej Rudol wygrali 21:18 i mogli się cieszyć z awansu do turnieju głównego.