Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kujawiak i Rudol bez zwycięstwa kończą walkę w plażowych ME

Kujawiak i Rudol bez zwycięstwa kończą walkę w plażowych ME

Maciej Rudol i Kacper Kujawiak nie zdołali wygrać nawet seta w plażowych mistrzostwach Europy. W ostatnim meczu Polacy mieli swoje szanse na doprowadzenie do trzeciej odsłony, jednak nie wykorzystali ich i przegrali w drugim secie z Holendrami Robertem Meeuwsenem i Alexandrem Brouwerem 28:30, a cały mecz 0:2. Tym samym biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie B.

Od początku spotkania na boisku przeważali Holendrzy. Pierwsze punkty biało-czerwonych padały po błędach ich rywali. Po asie Roberta Meeuwsena para gospodarzy odskoczyła na 9:3. W kolejnej akcji po raz pierwszy Polacy zdobyli punkt po własnej akcji – mocnym atakiem dał go naszym reprezentantom Maciej Rudol. Wciąż jednak to Holendrzy utrzymywali się na wyraźnym prowadzeniu, autowa zagrywka Rudola dała sygnał do przerwy technicznej (8:13). Holendrzy górowali na siatce, wyprowadzali skuteczne ataki. Celne zagranie Alexandra Brouwera i blok Meeuwsena sprawiły, że na tablicy wyników widniał rezultat 17:11. W dalszej fazie seta dystans utrzymywał się. As po taśmie Meeuwsena dał serię piłek setowych. Chociaż po ataku Rudola pierwszą z nich Polacy obronili, nie byli w stanie zrobić już nic więcej. Mocne zagranie Brouwera zakończyło rywalizację w tej odsłonie.

Otwarcie drugiego seta toczyło się punkt za punkt, oba duety nie ustrzegły się błędów. Po kontrataku Kacpra Kujawiaka Polacy odskoczyli na dwa punkty (4:2). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie zmieniała się, biało-czerwoni utrzymywali się na prowadzeniu. Nie brakowało ciekawych wymian, a autowa zagrywka Meeuwsena dała sygnał do przerwy technicznej (9:12). Po czasie inicjatywę przejął duet gospodarzy, plas Roberta Meeuwsena dał remis, a autowy atak po skosie Rudola pozwolił Holendrom wyjść na jednopunktowe prowadzenie (13:12). Od tego momentu toczyła się gra punkt za punkt, skuteczne akcje przeplatane były błędami. Gra na styku toczyła się do końca. Dopiero po szczęśliwym zagraniu Macieja Rudola Polacy mieli dwie piłki setowe (20:18). W kolejnej akcji atak po bloku Brouwera przedłużył grę, a błąd biało-czerwonych doprowadził do kolejnego w tym secie wyrównania (20:20). W następnych akcjach siatkarze z Polski mieli kolejne szanse na przechylenie szali na swoją korzyść, jednak nie wykorzystywali ich. Dodatkowo szczęście dopisywało Holendrom, którzy kończyli nawet trudne akcje. Mocny atak Brouwera dał pierwszą piłkę meczową gospodarzom, jednak ci nie zdołali postawić kropki nad i (22:21, 22:22). Długą walkę na przewagi, w której oba duety miały swoje szanse, zakończył blok na Kujawiaku.