Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubiak szaleje w Japonii

Kubiak szaleje w Japonii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Kubiak coraz lepiej czuje się w Japonii, co widać zarówno po indywidualnych wynikach siatkarza, jak i pozycji jego drużyny w tabeli. Panasonic Panthers Kubiaka wygrało piąty mecz w sezonie i bez porażki zajmuje pierwsze miejsce w lidze japońskiej, a Polak w starciu z Sakai Blazers zdobył rekordowe dla niego 27 punktów.

Do tej pory ekipa reprezentanta Polski rozegrała pięć ligowych kolejek i w każdym odnosiła triumf. W piątym meczu zwycięstwo „panter” wisiało jednak na włosku, a szala przechyliła się na ich korzyść w tie-breaku. Dwa punkty pozwoliły utrzymać drużynie Panasonic Panthers pozycję lidera tabeli z 13 punktami na koncie, a obecnie przewaga nad drugim w zestawieniu Torray Arrows wynosi 3 oczka.Polskich kibiców bardziej interesuje jednak indywidualna forma Michała Kubiaka, który zadomowił się już w japońskim klubie. Do kilku solidnych występów Polak dołożył teraz świetny mecz, w którym ustanowił swój rekord sezonu, zdobywając 27 punktów. Kubiak był drugim najskuteczniejszym graczem na parkiecie, a o pięć punktów więcej zdobył tylko jeden z rywali – Wallace Martins.

Przyjmujący reprezentacji Polski imponował nie tylko na siatce, gdzie skończył 25 z 44 ataków (ponad 56 procent skuteczności), ale także w przyjęciu, które oscylowało na poziomie 73,8 procenta. Jeśli nadal będzie w takiej formie, to szybko wyrośnie na gwiazdę ligi japońskiej. A może już nią jest?

Panasonic Panthers – Sakai Blazers 3:2
(23:25, 25:20, 25:15, 23:25, 16:14)

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved