Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubiak bez Pucharu Kurowashiki

Kubiak bez Pucharu Kurowashiki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Kubiak był bliski zdobycia w Japonii cennego trofeum – Pucharu Kurowashiki. W decydującym meczu w Osace zespół polskiego siatkarza Panasonic Panthers przegrał z JT Thunders 2:3.

W Pucharze Kurowashiki, turnieju rozgrywanym od 1952 roku, występuje 16 drużyn męskich i tyle samo żeńskich. Dla Kubiaka to była ostatnia szansa na wywalczenie jakiegokolwiek trofeum w tym sezonie. Wcześniej bowiem Pantery odpadły z walki o Puchar Cesarza i mistrzostwo Japonii.– To był ciężki turniej – opowiada Kubiak. – W Osace trzeba było rozegrać sześć meczów w sześć dni. Pierwsze pięć wygraliśmy. Niestety, w ostatnim zabrakło nam trochę sił.

W półfinale drużyna Kubiaka wygrała 3:0 z Toray Arrows, drużyną, która niedawno została mistrzem Japonii. W jej barwach występował reprezentant Macedonii, Nikola Gjorgiew, który w następnym sezonie będzie grać w ONICO Warszawa. W niedzielę odbył się finał z udziałem Panasonic Panters i JT Thunders. To był dramatyczny mecz. – Była walka na przewagi i tie-break, w którym do końca ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie przegraliśmy go 13:15. Właśnie wracamy z turnieju i czujemy spory niedosyt, bo zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku. Cóż, trzeba tę porażkę wziąć na klatę i cieszyć się z drugiego miejsca – dodaje Kubiak.

Polski siatkarz do 11 maja pozostanie w Japonii. Na zgrupowanie reprezentacji, które w ten poniedziałek zaczyna się w Spale, przyjedzie 15 maja. – Nic mi nie dolega. Tydzień odpocznę i będę gotowy do ciężkiej pracy – podkreśla Kubiak.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved