Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubańskie wzmocnienie Exprivii Molfetta

Kubańskie wzmocnienie Exprivii Molfetta

fot. archiwum

Mimo że włoska Serie A już wystartowała, przedstawiciele klubów nie poprzestają w poszukiwaniu wzmocnień. I tak Molfettę, plasującą się w okolicach połowy ligowej stawki, wzmocni kolejny zawodnik – Javier Jimenez. Jak podkreślają przedstawiciele klubu, umowa została podpisana w porozumieniu z kubańską federacją.

 27-letni atakujący jest pierwszym reprezentantem Kuby, którego kontrakt z klubem Serie A został podpisany za zgodą kubańskiej federacji. Jak podaje oficjalna strona nowego klubu Jimeneza, jest to transfer historyczny, będący rezultatem współpracy i negocjacji dyplomatycznych z władzami federacji Kuby, a pomyślny rezultat negocjacji to w znacznym stopniu zasługa wiceprezydenta kubańskiej federacji – Ezio Mazzoli.

Javier Jimenez nie jest zawodnikiem o szczególnie bogatym doświadczeniu w grze poza granicami kraju. Po sezonie spędzonym w rodzimej lidze zawodnik zasilił grecki PAOK Saloniki, gdzie spędził kolejne dwa sezony. Z greckim zespołem Kubańczyk dwukrotnie zdobył mistrzostwo Grecji, w pierwszym ze swoich sezonów w klubie z Salonik sięgając także po Puchar Grecji.

Kubański atakujący już w Grecji potwierdził, jak ważną jest częścią zespołu, dlatego przedstawiciele włoskiej Molfetty z pozyskaniem Jimeneza również wiążą spore nadzieje. Już teraz określany wielkim talentem atakujący przymierzany jest do roli lidera zespołu. Okazję do debiutu Kubańczyk otrzyma 16 października w meczu Molfetty przeciwko Vibo Valentii. – Jesteśmy zadowoleni – po sfinalizowaniu kontraktu mówił dyrektor sportowy włoskiego klubu – Ninni De Nicolo, podkreślając, jak wiele wysiłku wymagało podpisanie umowy z zawodnikiem. – To był długi proces i powód do dumy zarówno dla nas, jak i federacji kubańskiej. Jimenez to dla nas znakomity zawodnik, na pewno będzie wartościową częścią zespołu, a jakość jego gry doda nam sporo ofensywnych rozwiązań – dodał dyrektor sportowy Exprivii Molfetta.

źródło: inf. własna, pallavolomolfetta.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved