Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubańczyk zagra w lidze serbskiej

Kubańczyk zagra w lidze serbskiej

fot. FIVB

Mistrz Serbii, Vojvodina Novy Sad, jest autorem historycznego transferu. Wszystko za sprawą zakontraktowania Lazaro Fundory Travieso – będzie to pierwszy Kubańczyk, który zagra w lidze serbskiej. – Zespół jest bardzo młody i ma dużą jakość, co mi bardzo pasuje. Chcę zrobić wszystko, by spełnić duże ambicje zarówno w meczach ligowych, jak i na scenie europejskiej – przyznał.

Lazaro Fundora Travieso urodził się na Kubie w 1994 r. Gra na pozycji przyjmującego. Przygodę z siatkówką rozpoczął w Hawanie i bardzo szybko zyskał uznanie w oczach selekcjonerów reprezentacji. Największym kadrowym sukcesem jest mistrzostwo świata do lat 19, jednak podobnie jak większość kubańskich siatkarzy w pewnym momencie zdecydował się opuścić ojczyznę. – Kubańczycy często wyjeżdżają, ponieważ będą mieli korzystniejsze warunki. Lazaro Fundora opuścił kraj w 2015 roku, a jego zawieszenie wygasło pod koniec ubiegłego roku – powiedział dyrektor sportowy Vojvodiny Novy Sad, Slobodan Boskan.



Kubański przyjmujący ma być wielkim wzmocnieniem Vojvodiny nie tylko w lidze, ale także w europejskich pucharach. – Jestem bardzo szczęśliwy. Wiem też, że to najlepszy i odnoszący największe sukcesy w Serbii klub. Zespół jest bardzo młody i ma dużą jakość, pasuje mi. Chcę zrobić wszystko, by spełnić duże ambicje zarówno w meczach ligowych, jak i na scenie europejskiej. Mam nadzieję, że pod koniec sezonu będę zadowolony z wyników – przyznał.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved