Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kuba i Kanada zagrają w MŚ siatkarek

Kuba i Kanada zagrają w MŚ siatkarek

fot. FIVB

Reprezentacje Kuby i Kanady zapewniły sobie miejsce w mistrzostwach świata siatkarek, które zostaną rozegrane w przyszłym roku. Oba zespoły okazały się najlepsze w turnieju kwalifikacyjnym w kanadyjskim Vancouver. W meczu finałowym Kanadyjki wygrały z Kubą 3:0.

Cztery zespoły walczyły w kanadyjskim Vancouver o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Vancouver. Pierwsze cztery mecze były niezwykle jednostronne. Zarówno Kanada, jak i Kuba bez żadnego problemu wygrywały z Nikaraguą i reprezentacją Saint Lucia. Rywalki miały problem, by w tych meczach przekroczyć barierę 10 punktów. Tym samym już w piątek Kubanki i Kanadyjki były pewne awansu do mistrzostw świata.Ostatniego dnia Nikaragua pokonała Saint Lucię 3:0 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w turnieju. W meczu dwóch niepokonanych drużyn lepsze okazały się reprezentantki Kanady i to one zajęły pierwsze miejsce. 19 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła w tym meczu Alexa Lea Gray, dla Kubanek 12 punktów zdobyła kapitan Sulian Matienzo.Ostatni raz gdy grałyśmy z Kubą w Pan American Cup w Peru, to przegrałyśmy. Miałyśmy więc co poprawiać przez ostatnie półtora miesiąca – przyznała po meczu kapitan kanadyjskiej drużyny, Lucy Charuk.Dziś pokazałyśmy, jak wiele nauczyłyśmy się przez ostatnie miesiące. Uwielbiamy grać w Kanadzie, to niesamowite uczucie – przyznała.

Kolejne cztery miejsca na MŚ siatkarek udostępnione federacji NORCECA zostaną przyznane w przyszłym miesiącu. W jednym z turniejów kwalifikacyjnych zagrają Dominikana, Portoryko, Gwatemala i Jamajka, w drugim Trynidad i Tobago, Meksyk i Kostaryka. Z każdego awans na MŚ uzyskają dwa zespoły. W dniach 7-14 października rozegrany zostanie również afrykański turniej kwalifikacyjny, który wyłoni dwóch finalistów MŚ siatkarek. O jedno miejsce walczyć będą też cztery drużyny z Ameryki Południowej – Peru, Argentyna, Kolumbia i Urugwaj.

Do tej pory kwalifikacje uzyskały już: Japonia (gospodarz), USA (obrońca tytułu), Rosja, Serbia, Turcja, Włochy, Azerbejdżan, Niemcy, Holandia, Bułgaria (kwalifikacje europejskie), Brazylia (mistrz Ameryki Płd.), Chiny, Kazachstan, Korea Płd. i Tajlandia (kwalifikacje azjatyckie).

Wyniki turnieju:
Kuba – Saint Lucia 3:0 
(25:6, 25:6, 25:12)
Kanada – Nikaragua 3:0 
(25:13, 25:10, 25:8)
Kanada – Saint Lucia 3:0 
(25:8, 25:8, 25:8)
Kuba – Nikaragua 3:0 
(25:8, 25:9, 25:19)
Nikaragua – Saint Lucia 3:0
(25:12, 25:11, 25:13)
Kanada – Kuba 3:0
(25:18, 25:15, 25:23)

Końcowa klasyfikacja:
1. Kanada            3-0 – awans do MŚ siatkarek
2. Kuba                 2-1 – awans do MŚ siatkarek
3. Nikaragua      1-2
4. Saint Lucia     0-3

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved