Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Którędy do Tokio?

Którędy do Tokio?

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Świetna gra i zdobycie tytułu mistrzów świata nie daje jeszcze reprezentacji Polski prawa do gry na igrzyskach olimpijskich, które za dwa lata odbędą się w stolicy Japonii. Są trzy możliwości awansu na turniej olimpijski w Tokio. Polacy mają bardzo duże szanse na występ w stolicy Japonii, zwłaszcza że skład zostanie wzmocniony o Wilfredo Leona.

Igrzyska olimpijskie to obok mistrzostw świata najbardziej prestiżowe rozgrywki dla siatkarzy. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, biało-czerwoni za dwa lata zagrają w Tokio, a ich mistrzowski skład będzie wzmocniony o jednego z najlepszych siatkarzy na świecie – przyjmującego Wilfredo Leona. Szanse na awans na tę imprezę mamy duże; z motywacją też nie będzie problemu – trener Vital Heynen wielokrotnie zapowiadał, że to właśnie medal z igrzysk jest celem jego pracy z Polakami.Są trzy sposoby, w jakie biało-czerwoni mogą zakwalifikować się na IO. Pierwsza z dróg prowadzi przez światowy turniej kwalifikacyjny – rozgrywki, w których zmierzy się dwanaście drużyn: mistrzowie świata (Polska), gospodarz turnieju oraz po dwie drużyny z pięciu federacji FIVB (wg rankingu). Awans wywalczą trzy ekipy.

Drugi ze sposobów to turniej interkontynentalny. Polega on na tym, że dwanaście najlepszych drużyn (wg rankingu FIVB), które nie wywalczyły jeszcze awansu, zostanie podzielonych na trzy grupy – zwycięzcy każdej z nich wyjadą do Tokio.

Trzecia droga to turniej kontynentalny, czyli ten, który dał biało-czerwonym przepustkę na IO w Rio. Każda z federacji FIVB przeprowadzi turniej z udziałem czterech najmocniejszych drużyn, które nie mają jeszcze awansu. Do Tokio pojedzie zwycięzca z każdego kontynentu.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved