Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kto zagra w Espadonie Szczecin?

Kto zagra w Espadonie Szczecin?

fot. Jacek Cholewa

Wciąż nie ma jeszcze oficjalnej decyzji o powiększeniu PlusLigi do szesnastu zespołów, ale działacze zarówno Espadonu Szczecin, jak i GKS-u Katowice nie próżnują i szukają zawodników, którzy mogliby wzmocnić szeregi obu beniaminków. Jakie więc zmiany szykują się w zachodniopomorskiej drużynie?

Działacze Espadonu Szczecin konsekwentnie realizują plan związany z tym, żeby do stolicy województwa zachodniopomorskiego ponownie zawitała siatkówka męska na najwyższym poziomie. Od dwóch lat szczeciński zespół grał na parkietach I ligi. W minionym sezonie wywalczył brązowy medal tego szczebla rozgrywkowego, a zajęcie miejsca w czołowej czwórce pozwoliło działaczom Espadonu złożyć akces do gry w PlusLidze. Obecnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Szczecin dołączy do ośrodków PlusLigi, choć oficjalna decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych dniach.Jednak działacze Espadonu nie mogą czekać z założonymi rękami. I tak rynek siatkarski jest już dość mocno przebrany, ale trwają negocjacje z zawodnikami, którzy mieliby zasilić szeregi Espadonu. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszym jego zespole pozostanie czterech zawodników, którzy grali w I lidze. Mają to być – Maciej Wołosz (przyjmujący), Bartosz Cedzyński i Janusz Gałązka (środkowi), a także Michał Sladecek (rozgrywający). Włodarze szczecińskiego klubu chcieli też zatrzymać Bartosza Pietruczuka, ale powrócił on do Lotosu Trefla Gdańsk. Części pozostałych zawodników skończyły się kontrakty, jak chociażby Krzysztofowi Antosikowi, ale nie jest wykluczone, że niektórzy z nich nadal będą grali w Espadonie, ale w II, a być może w I lidze.

A kto dołączy do beniaminka PlusLigi? W kręgu jego zainteresowań są zarówno polscy, jak i zagraniczni siatkarze. Niewykluczone, że szykuje się wielki powrót do Szczecina Michała Ruciaka, który w barwach Morza Szczecin zaczynał swoją karierę w elicie. Być może o sile defensywnej Espadonu będzie stanowił Dawid Murek, który definitywnie miałby przekwalifikować się na libero. Spekuluje się, że do Szczecina mogliby trafić także doświadczeni środkowi – Maciej Zajder i Łukasz Polański oraz młody, ale perspektywiczny atakujący – Bartłomiej Kluth. W kręgu zainteresowań Espadonu są także zagraniczni zawodnicy, tacy jak Georgi Bratojew – bułgarski rozgrywający oraz Serb, który występował już w PlusLidze (w barwach Cuprum Lubin) – Ivan Borovnjak. Zapewne dopiero po opublikowaniu oficjalnej informacji o włączeniu Espadonu w poczet klubów PlusLigi beniaminek zacznie odkrywać karty. Obecnie nie zanosi się za to na zmianę na jego ławce trenerskiej, na której wciąż zasiadać ma Milan Simojlović, który został pierwszym szkoleniowcem szczecińskiego zespołu po śmierci Dejana Brdjovicia.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved