Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kto w dobie kryzysu zastąpi Lorenzo Micellego?

Kto w dobie kryzysu zastąpi Lorenzo Micellego?

fot. Arkadiusz Buczyński

Piotr Matela ma zostać trenerem borykającego się z kryzysem sopockiego klubu, a grać w nim będą głównie młode siatkarki. Sytuacja Atomu jest tym bardziej niekomfortowa, że prawdopodobnie Orlen Liga powiększy się do czternastu drużyn. – Sponsor odszedł od nas nagle, zostawiając nas w ciężkiej sytuacji. Jesteśmy wdzięczni zawodniczkom i trenerom, że uwolnili nas od dużych kontraktów. Nie bierzemy pod uwagę tego, że zabraknie nas w rozgrywkach. Do 15 lipca musimy zgłosić się do ligi. Na ten moment bliżej nam do startu – powiedział prezes Marek Wierzbicki.Po zerwaniu umowy z sopockim klubem przez Polską Grupę Energetyczną wielu kibiców zaczęło się zastanawiać, czy w kurorcie siatkówka na poziomie Orlen Ligi przetrwa. Wpływy z PGE stanowiły ok. 75 procent całego budżetu klubu. Z Atomu Trefla (nazwa może ulec zmianie) dochodzą sygnały, że nie zniknie on z siatkarskiej mapy kraju. Nie będzie już jednak zawodniczek na poziomie reprezentacji Polski seniorek, bo klubu na nie nie stać. Będzie za to najzdolniejsza młodzież z całego Pomorza. Trzon zespołu mają tworzyć środkowa Justyna Łukasik, przyjmująca Magdalena Damaske oraz libero Klaudia Kulig. To zawodniczki, które w poprzednim sezonie były rezerwowymi.

Według informacji Dziennika Bałtyckiego trenerem-ratownikiem po opuszczeniu sopockiego statku przez Lorenzo Micellego zostanie Piotr Matela, który dwukrotnie zakończył z sukcesem występy w Młodej Lidze Kobiet (młodzieżowe zaplecze Orlen Ligi). Teraz część siatkarek z tej złotej drużyny ma przeskoczyć na poziom seniorski. – Musieliśmy się pozbierać, bo nie ukrywam, że sytuacja jest trudna – powiedział Marek Wierzbicki, prezes sopockiego klubu. – Sponsor odszedł od nas nagle, zostawiając nas w ciężkiej sytuacji. Jesteśmy wdzięczni zawodniczkom i trenerom, że uwolnili nas od dużych kontraktów. Nie bierzemy pod uwagę tego, że zabraknie nas w Orlen Lidze. Do 15 lipca musimy zgłosić się do ligi. Na ten moment bliżej nam do startu – dodał.

Chociaż Orlen Liga nie potwierdziła tego oficjalnie, to już pewne jest, że w przyszłym sezonie zostanie powiększona o dwa kolejne zespoły. Będą to ŁKS Łódź i Budowlani Toruń. – To nie jest dobra informacja – przyznał Wierzbicki. – Prezesi wszystkich klubów Orlen Ligi byli przeciwni powiększeniu ligi, ale optowali za jej otwarciem. W ten sposób każdy mógłby spaść, a z jej zaplecza można by uzyskać awans. To były jednak głosy doradcze, bo decyzję miała podjąć rada nadzorcza ligi. Na pewno będzie większa konkurencja na rynku transferowym, a także więcej wyjazdów i większe koszty. Byłbym za przyjęciem nowych klubów, gdyby miały one duże budżety i gwarantowały podwyższenie poziomu gry, bo byłoby to korzystne dla całej polskiej siatkówki zakończył.

Artykuł dostępny w Dzienniku Bałtyckim

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved