Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kto asystentem Heynena?

Kto asystentem Heynena?

fot. Katarzyna Antczak

Vital Heynen 7 lutego został mianowany przez PZPS selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy. Wciąż nie poznaliśmy jednak nazwisk członków sztabu szkoleniowego, którzy będą pomagali Belgowi w prowadzeniu kadry. Kto będzie asystentem Heynena?

Myślę, że pewnego dnia poznacie nazwiska moich współpracowników. Zgłosiłem swoje propozycje do federacji. Kolejny krok należy do PZPS-u, aby porozmawiać i dogadać się z tymi osobami. Dopóki nie będę w stu procentach pewien, że wszystko jest ustalone, nie podam tych nazwisk – powiedział nowy selekcjoner.Już w styczniu – gdy nazwisko szkoleniowca reprezentacji nie było jeszcze znane – w mediach pojawiła się informacja, że jednym z członków sztabu zostanie Michał Mieszko Gogol. PZPS nie ogłosił tej informacji oficjalnie, przesłał jednak pismo w tej sprawie do Espadonu Szczecin, klubu, w którym pracuje Gogol. 32-letni trener był jednym z kandydatów na stanowisko selekcjonera. – Wszyscy dobrze wiedzą, że jestem w kontakcie z Mieszkiem Gogolem, więc nie ukrywam, że byłbym trochę zaskoczony, gdyby nie znalazł się on w moim sztabie – zdradził Vital Heynen.

Na giełdzie kandydatów mocno stoi również kandydatura trenera złotych juniorów, 35-letniego Sebastiana Pawlika. Tym bardziej, że stery reprezentacji juniorów przejął ostatnio Mariusz Sordyl, a jego asystentem został Michał Bąkiewicz. Maciej Zendeł – najbliższy współpracownik Pawlika i współtwórca sukcesów młodych siatkarzy, jest z kolei przymierzany do prowadzenia reprezentacji kadetów.

Jak będzie przebiegała procedura wyboru asystenta selekcjonera drużyny narodowej? – Dogadałem się ze związkiem, że podam im nazwiska kandydatów i swoje pomysły, natomiast to federacja podpisuje kontrakty. Podpisywanie umów nie należy do moich obowiązków. Mam wiele ciekawych pomysłów, ale wiele zależy od PZPS-u. Oczekuję, że nie będzie przy tym żadnych problemów – zaznaczył belgijski szkoleniowiec.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved