Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W KSZO zaciąg ze Wschodu

W KSZO zaciąg ze Wschodu

fot. Sylwia Lis

Aż pięć zawodniczek zza wschodniej granicy Polski może znaleźć się w kadrze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Prezes Mirosław Buszkiewicz stara się skompletować zespół, chociaż rozpoczął bardzo późno i na rynku transferowym pozostało już niewiele siatkarek.

Jak już informowaliśmy, prezes siatkarskiego KSZO S.A. Mirosław Buszkiewicz w ciągu kilku dni swej działalności zakontraktował trenerów. – Rozmowy trwały zaledwie dwa dni – zdradza prezes. – Maciej Bartodziejski to trener, który pracował już w Orlen Lidze, jest ambitny i dostał od nas szansę. Na pewno ją wykorzysta. Jegor Pimahin z kolei ma zająć się nie tylko pracą przy pierwszym zespole, ale będzie trenerem i opiekunem utalentowanych siatkarek ze Wschodu, które sprowadziliśmy do naszego klubu.



Mówiąc o zawodniczkach ze Wschodu, prezes Buszkiewicz ma na myśli młode i perspektywiczne Białorusinki, które od września rozpoczną naukę w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jedna z nich to atakująca Anastazja Bazyk (185 cm), uznana za wielki talent, który miał być włączony do kadry mistrza Białorusi, Minczanki Mińsk. Druga to środkowa Daria Khokicz (183 cm).

Prezes Buszkiewicz kompletuje już skład i czyni to nadzwyczaj skutecznie. Jeśli chodzi o zawodniczki, to prezes spodziewa się podpisać kontrakty z dwoma siatkarkami. Mowa o libero Oldze Pawliukowskiej i środkowej Justynie Wojtowicz, a na dniach z doświadczoną, wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w piłce siatkowej plażowej Agnieszką Wołoszyn, która ostatnio występowała w I lidze w barwach Energetyka Poznań, a wcześniej w łódzkich klubach: Budowlanych i ŁKS-ie. Bliska porozumienia z klubem jest dotychczasowa rozgrywająca KSZO Marta Biedziak.

W ekipie KSZO zagrają także Anna Grzechnik Anastasia Tracz. Obie grały ostatnio w AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Grzechnik to 31-letnia, mierząca 182 cm wzrostu przyjmująca. Tracz to 30-letnia ukraińska atakująca, która ma za sobą występy na parkietach w Turcji, Kazachstanie, Rumunii i Słowacji. Tracz w ostatnich tygodniach występowała na Filipinach, zdobywając średnio ponad 15 punktów w meczach.

Barwy pomarańczowo-czarne przybierze także Anastasia Sasz – białoruska 22-letnia rozgrywająca, która występowała w takich klubach jak Pribuze Brest, Azerrail i Lokomotiv Baku oraz niemieckim VfB Suhl Lotto Thüringen. KSZO pozyska także Paulę Słonecką – byłą zawodniczką KSZO, która ostatni sezon spędziła w krakowskiej Proximie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved