Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > KSZO z nowym prezesem

KSZO z nowym prezesem

fot. Łukasz Krzywański

Iwona Kosiorowska nie jest już sternikiem ostrowieckiego klubu. – Te dwa lata kosztowały mnie dużo sił i zdrowia, czas przejść na zasłużony odpoczynek – powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej. Jej następcą zostanie Tomasz Półgrabski.

Tomasz Półgrabski to były wiceminister sportu, a potem prezes spółki PL.2012+ zarządzającej Stadionem Narodowym. Kilka tygodni temu został przewodniczącym Rady Nadzorczej KSZO S.A. Cele, jakie stawia przed sobą i klubem, są nadzwyczaj ambitne. – Swego czasu powiedziałem, że marzy mi się walka o medale Orlen Ligi i wcale się z tego nie wycofuję. Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie kwestia jednego czy dwóch sezonów, ale w sporcie trzeba mierzyć wysoko – podkreśla nowy prezes KSZO. Już w nadchodzących rozgrywkach ostrowiecki zespół ma znaleźć się w środku tabeli. Pierwszym powodem do optymizmu jest silniejsza personalnie kadra. – Na pewno będzie to drużyna bardziej dojrzała i dysponująca dużo lepszymi warunkami fizycznymi. Blok powinien być naszą mocną bronią – zapowiada trener Dariusz Parkitny. W składzie trzynastoosobowej kadry, co zapewne będzie także sporą atrakcją dla kibiców, znajdą się aż trzy zagraniczne zawodniczki – libero Olga Pauliukouskaja, środkowa Sava Thaka i atakująca z Trynidadu i Tobago Delicia Pierre.Powód do optymizmu numer dwa, być może nawet ważniejszy, to znacząca poprawa sytuacji finansowo-organizacyjnej w klubie. Coraz bliżej finalizacji są bowiem rozmowy z potencjalnym sponsorem strategicznym – koncernem olejowym Fuchs. – Ponieważ w ostatnim czasie wokół tego tematu pojawiło się sporo plotek, szczegóły umowy podamy dopiero wtedy, gdy znajdą się na niej podpisy obu stron. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli nasze rozmowy nadal będą szły w tak dobrym kierunku, o kwestie finansowe, na przynajmniej dwa sezony, jestem spokojny – dodaje Półgrabski.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Sponsorem technicznym KSZO ma zostać znana amerykańska firma odzieżowa New Balance. – Będziemy pierwszym siatkarskim klubem na świecie, który nawiąże z nią współpracę. Oprócz strojów dla zawodniczek zapewni także koszulki i gadżety dla kibiców – informuje drugi trener ostrowieckiego zespołu Rafał Dytkowski, odpowiedzialny za rozmowy z firmą. Oficjalnie mocno przebudowany przed sezonem ostrowiecki zespół ma się zaprezentować swoim sympatykom 2 września.

Kadra KSZO na sezon 2016/2017 wraz z numerami:

Roksana Brzóska – 1
Kamila Colik – 2
Ewelina Polak – 3
Paulina Stroiwąs – 4
Dorota Ściurka – 5
Joanna Kapturska – 6
Paulina Szpak – 7
Magdalena Soter – 8
Delicia Pierre – 9
Olga Pauliukouskaja – 10
Zuzanna Czyżnielewska – 11
Sava Thaka – 12
Julia Piotrowska – 14
Joanna Ciesielczyk – 15
Zuzanna Urbańska – 16

źródło: kielce.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved