Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > KSZO wygrało baraże i pozostanie w Orlen Lidze

KSZO wygrało baraże i pozostanie w Orlen Lidze

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po raz kolejny okazały się lepsze od Wisły Warszawa. W piątkowe popołudnie ograły na wyjeździe mistrza I ligi 3:0. Było to już trzecie zwycięstwo podopiecznych Dariusza Parkitnego w rywalizacji barażowej, które zapewniło im pozostanie w Orlen Lidze.

Czwarty mecz barażowy pomiędzy I-ligowym zespołem Wisły Warszawa aspirującym do gry w Orlen Lidze a drużyną KSZO Ostrowiec był dla siatkarek ze stolicy ostatnią szansą na pozostanie w grze o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Od samego początku inicjatywę miały ostrowczanki. Pojedynczy blok Joanny Kapturskiej na Karolinie Ciaszkiewicz-Lach oraz pewne ataki zarówno Kapturskiej, jak i Roksany Brzóski pozwoliły ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzić 6:4. Dodatkowo gdy grająca z numerem pierwszym przyjmująca KSZO znajdowała się w polu zagrywki, warszawskie syreny nie mogły poradzić sobie z zachowaniem jakości przyjęcia, a na kontrze swoje akcje kończyły skrzydłowe KSZO. Dużo zaufania do swoich środkowych mogła mieć Ewelina Polak, Sava Thaka czy Magdalena Soter jeśli już otrzymały piłkę, to zazwyczaj kończyło się to punktem dla siatkarek KSZO. Bezpieczna, jak się wydawało, przewaga gości stopniała w końcówce po ataku z drugiej piłki Katarzyny Nadziałek, ale to ostrowczanki lepiej radziły sobie w akcjach, gdzie trzeba było naprawić niedociągnięcia koleżanek. Wisła mogła doprowadzić do gry na przewagi, ale przy piłce setowej bardzo przytomnie zachowała się Polak, obijając ręce skaczących do bloku warszawianek (25:23).Podopieczne Dariusza Parkitnego poszły za ciosem, a głównymi aktorkami tego widowiska były Kapturska i Brzóska, które dwoiły się i troiły w obronie i ataku. Gdy ta ostatnia po raz kolejny znalazła miejsce w pomarańczowym, a w aut posłała piłkę Ciaszkiewicz-Lach, interweniował trener Mirosław Zawieracz. Przy wysokim prowadzeniu przyjezdnych (16:21) zablokowana została Kapturska, później wideoweryfikacja wykazała błąd czterech odbić po stronie KSZO, ale było już za późno na odrabianie strat. Przerwa wybiła z uderzenia Martę Wellną, która wprowadzała piłkę do gry, a Kapturska sprawiła, że tylko jeden set dzielił zespół z Orlen Ligi od utrzymania w ekstraklasie (22:25).

Ostatnia partia była prawdziwym koncertem gry ostrowczanek. Wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 4:3, kiedy to nie porozumiały się ze sobą Dorota Ściurka Volha Pauliukouskaja. Wtedy jednak za linią 9. metra pojawiła się znowu Brzóska i swoimi zagrywkami pozbawiła zespół Wisły faktycznych szans na odwrócenie losów tego meczu, a seria sześciu punktów z rzędu przy zagrywce zawodniczki, która znalazła się w szerokiej kadrze Jacka Nawrockiego, mogła imponować (5:12). Nic dziwnego, że w szeregi KSZO wkradło się lekkie rozprężenie, na boisku pojawiła się druga rozgrywająca, Paulina Szpak. Nie wykorzystały tego warszawianki, przypomniała o sobie kolejny raz Brzóska, atakując pod górę, spudłowała z kolei Kinga Hatala, a czwartą piłkę meczową wykorzystało KSZO i to ostrowczanki zobaczymy w przyszłym sezonie w Orlen Lidze.

Wisła Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
(23:25, 22:25, 21:25)

Stan rywalizacji do 3. zwycięstw – 1:3. Utrzymanie: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Składy zespołów:
Wisła: Łaziuk (8), Łozowska, Ciaszkiewicz-Lach (12), Nadziałek (4), Hatala (7), Sobczak (5), Saad (libero) oraz Wellna (4) i Nowgorodczenko (1)
KSZO: Brzóska (15), Polak (2), Ściurka (9), Kapturska (21), Soter (5), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Thaka (5), Szpak, Szałankiewicz

Zobacz również:
Wyniki meczów barażowych o pozostanie w Orlen Lidze

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved