Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > KSZO pokonało w sparingu Radomkę

KSZO pokonało w sparingu Radomkę

fot. Tomasz Tadrała

W środę w hali MOSiR pierwszoligowa Radomka Radom rozegrała sparing z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne Jacka Skroka przegrały 0:4 z przedstawicielem Ligi Siatkówki Kobiet, ale momentami pokazały dobrą siatkówkę. Wiedzą, nad czym mają jeszcze pracować przed inauguracją zmagań na zapleczu elity.

Na początku doszło do prezentacji nie tylko pierwszoligowej drużyny, ale także grup młodzieżowych Radomki Radom. Po zakończeniu prezentacji podopieczne Jacka Skroka rozegrały wartościowy sparing z rywalizującym w Lidze Siatkówki Kobiet KSZO. – Chcemy promować siatkówkę kobiet, a mecz sparingowy z przeciwnikiem z Ligi Siatkówki Kobiet przy okazji prezentacji drużyny to dobra ku temu okazja. To bardzo dobrze utrzymywać bliskie kontakty z drużynami, które są blisko Radomia i wzajemnie się wspierać – podkreśla Jacek Skrok.Na parkiecie nie było już jednak sentymentów, a od początku spotkania ton boiskowym wydarzeniom zaczęły nadawać podopieczne Adama Grabowskiego. Szybko odskoczyły one od rywalek na trzy oczka, a z biegiem czasu jeszcze bardziej powiększała się różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami. Gospodyniom na niewiele zdawały się czasy brane na życzenie Jacka Skroka, bowiem przyjezdne po asie serwisowym Kolety Łyszkiewicz pewnie zmierzały do triumfu w premierowej odsłonie. Wprawdzie radomianki do walki próbowała poderwać jeszcze Gabriela Borawska, ale to było zbyt mało, a KSZO triumfowało 25:19. W drugiej odsłonie nie zamierzało zwalniać tempa. Ponownie szybko wypracowało sobie przewagę i kontrolowało boiskowe wydarzenia. Jednak tym razem im bliżej decydujących momentów seta, tym Radomka zaczęła zbliżać się do rywalek. Doprowadziła nawet do remisu, ale ostatecznie skuteczny blok ponownie przechylił szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych. W dwóch kolejnych odsłonach obraz gry nie uległ zmianie. Wprawdzie gospodynie próbowały dobrać się do skóry przeciwniczkom, ale to przedstawicielki Ligi Siatkówki Kobiet dyktowały warunki gry, ostatecznie wygrywając do 19 i 21.

Mimo porażki z możliwości sprawdzenia się w potyczce z przedstawicielem elity zadowolony był szkoleniowiec Radomki. – Było to bardzo pouczające spotkanie dla nas. Zagraliśmy chyba jednak trochę zbyt bojaźliwie, tym bardziej że graliśmy u siebie i piłkami, którymi będziemy grać w lidze. To przeciwnik dyktował warunki w zagrywce i przyjęciu. Tu nie potrafiliśmy zrobić krzywdy, choć były momenty, w których gdybyśmy trochę bardziej odważnie grali w zagrywce i kontrataku, to mogłoby być lepiej – podsumował środowy sparing Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki Radom.

E.Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:4
(19:25, 23:25, 19:25, 21:25)

Składy zespołów:
Radomka: Przepiórka, Szczepańska, Borawska, Gądek, Śmieszek, Ponikowska, Samul (libero) oraz Biała, Miechowicz, Pelczarska i Bator (libero)
KSZO: Rabka, Miros, Skrzypkowska, Łyszkiewicz, Soter, Stroiwąs, Markiewicz (libero)

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved