Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > KSZO podpisuje kontrakty. Nowe zawodniczki w klubie

KSZO podpisuje kontrakty. Nowe zawodniczki w klubie

fot. kspalac.bydgoszcz.pl

Siatkarki KSZO Ostrowiec rozpoczęły w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Na pierwszych zajęciach pod wodzą trenera Adama Grabowskiego trenowało tylko osiem zawodniczek.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu w ostrowieckim zespole doszło do wielu zmian i nie dotyczy to tylko składu drużyny. Nowym prezesem klubu został były reprezentant kraju Grzegorz Szymański. Zmienił się również trener: Dariusza Parkitnego zastąpił Adam Grabowski. Z kadry drużyny, która po barażach utrzymała się w ekstraklasie, zostały tylko trzy zawodniczki: libero Białorusinka Olga Pauliukouskaja, środkowa Paulina Stroiwąs i przyjmująca Katarzyna Szałankiewicz. Przed nowym trenerem stoi więc zadanie zbudowania praktycznie nowej drużyny. – Mam wrażenie, że trudne wyzwania mnie lubią. Chciałbym pracować w takim komforcie psychicznym, jaki ma Jakub Głuszak w Policach. Ale nie mam takiej możliwości, więc pracuję w Ostrowcu. Zdaję sobie sprawę, co mnie czeka. To wyzwanie nie będzie proste. W siatkówce, jak i w życiu, nie zawsze jest łatwo – powiedział z filozoficznym uśmiechem szkoleniowiec.Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. z tygodniowym opóźnieniem

Na pierwszym treningu Grabowski miał do dyspozycji tylko osiem zawodniczek. Jedną z nich była Anna Miros, była reprezentantka kraju, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Podolec. – Przyjechałam do Ostrowca bardziej towarzysko. Nie mam podpisanego kontraktu ani nikt nie złożył mi jeszcze propozycji. Znam się z trenerem Grabowskim, który pozwolił mi trenować z zespołem – odparła siatkarka, dodając, że jeśli otrzyma propozycję gry w KSZO, to poważnie się nad nią zastanowi.

W tej chwili, jak powiedział prezes Szymański, kontrakty z KSZO ma podpisane siedem zawodniczek: Pauliukouskaja, Stroiwąs, Szałankiewicz, przyjmujące Katarzyna Bryda (poprzedni klub ŁKS Łódź) i Natalia Skrzypkowska (BKS Bielsko-Biała), środkowa Justyna Sosnowska z Muszynianki i atakująca Agnieszka Cur, wychowanka Karpat Krosno. Z zespołem trenuje też Koleta Łyszkiewicz, która również ma szansę podpisania umowy z KSZO. – Na 99 procent w naszym klubie grała będzie też rozgrywająca Agnieszka Rabka z Muszynianki. Kadra zespołu w najbliższym sezonie będzie liczyła 12 zawodniczek. Szukamy jeszcze atakującej, środkowej i drugiej rozgrywającej – powiedział Szymański.

Drużyna KSZO przez pierwsze trzy tygodnie będzie trenowała na własnych obiektach. We wrześniu ostrowczanki zagrają w turniejach w Gliwicach, Tarnowie i Wieliczce, a na początku października w Ostrowcu. Rozgrywki ekstraklasy zespół zainauguruje 14 października meczem we własnej hali z Legionovią Legionowo.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved