Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wystąpi w LSK

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wystąpi w LSK

fot. Łukasz Krzywański

Przez długi czas po zakończeniu minionego sezonu kibice żeńskiej siatkówki w Ostrowcu Świętokrzyskim zastanawiali się nad przyszłością drużyny i klubu, bowiem występy w Lidze Siatkówki stanęły pod znakiem zapytania. Dziś już wiemy, że zespół KSZO w przyszłym sezonie zobaczymy w ekstraklasie. – Właśnie wysłałem potrzebne dokumenty zgłoszeniowe do PZPS-u – powiedział Strefie Siatkówki prezes Mariusz Rokita.

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w minionym sezonie zaskoczyły pozytywnie swoich kibiców na początku sezonu, zajmując dość wysokie miejsce w tabeli. Końcówka nie była już tak imponująca, zwłaszcza po tym, jak rozgrywająca Agnieszka Rabka przeniosła się do Developresu Rzeszów. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego spokojnie jednak zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie, a po wygranym dwumeczu z Impelem Wrocław zajęły ostatecznie 9. miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.Po sezonie pojawiły się wątpliwości co do występu KSZO w rozgrywkach. Nie jest tajemnicą, że klub boryka się z pewnymi trudnościami finansowymi, a prezes Mariusz Rokita nie chciał składać obietnic bez pokrycia i startować w ekstraklasie tylko po to, by zaciągać długi nie do spłacenia. W Ostrowcu przez ostatnie tygodnie toczyło się wiele rozmów, ostatecznie jednak przy wsparciu władz miejskich zespół został zgłoszony do rozgrywek. – Właśnie wysłałem potrzebne dokumenty zgłoszeniowe do PZPS-u – powiedział Strefie Siatkówki prezes Mariusz Rokita.

Nie rozwiązuje to jednak wszystkich problemów. Wiadomo, że dotychczasowy szkoleniowiec ostrowczanek podjął już rozmowy z innymi klubami i zatrzymać go będzie ciężko. Poszukiwania nowych klubów rozpoczęły również zawodniczki. Joanna Ciesielczyk przeniosła się do pierwszoligowego AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, Natalię Skrzypkowską będą mogli oglądać kibice ekstraklasowej Radomki Radom. O tym, kto poprowadzi zespół KSZO w kolejnym sezonie oraz kto w nim będzie grać, zadecydują kolejne tygodnie. Na razie mocną deklarację chęci pozostania w Ostrowcu Świętokrzyskim złożyła białoruska libero Olga Pauliukouskaja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved