Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > KSZO Ostrowiec Św. pierwszym klubem ukaranym odebraniem punktów

KSZO Ostrowiec Św. pierwszym klubem ukaranym odebraniem punktów

fot. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

W związku z niedopełnieniem warunków licencyjnych pierwszoligowy klub KSZO Ostrowiec Świętokrzyski został ukarany odjęciem trzech punktów. To efekt nowych przepisów, które weszły w życie od tego sezonu. Nie wiadomo jeszcze, czy KSZO będzie jedynym klubem, który nie spełnił wymagań licencyjnych i otrzyma karę.

O problemach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski głośno jest od początku sezonu. Problemy ze zbudowaniem składu, potem kolejne zawodniczki rozwiązywały kontrakty, a za klubem ciągną się jeszcze zaległości z poprzednich sezonów. Przed rozpoczęciem rozgrywek KSZO miało problemy z uzyskaniem licencji na grę w I lidze, w końcu jednak ją otrzymało i przystąpiło do rywalizacji.Zespół KSZO wygląda już jednak zupełnie inaczej, niż na początku rozgrywek. Zawodniczki, które nie otrzymywały wynagrodzeń rozwiązały kontrakty z klubem i odeszły do innych drużyn. Podobnie postąpił sztab szkoleniowy. Obecnie KSZO z nowym trenerem i częścią nowych zawodniczek walczy w rozgrywkach ligowych i nie poddaje się. Jak zapewniają działacze ostrowieckiego klubu, nie ma ryzyka, że KSZO nie dokończy rozgrywek.

Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi licencji klubowych każdy klub szczebla centralnego do końca stycznia musiał przesłać do PZPS komplet dokumentów, świadczących o braku zobowiązań wobec zawodniczek i trenerów. Kluby, które nie spełniają tego warunku mogą zostać ukaraniem odjęciem trzech punktów w obecnym sezonie lub też nawet odebraniem licencji. Jak się okazuje, pierwszy, który został ukarany w taki sposób jest właśnie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowczankom zostały odebrane trzy punkty w tabeli ligowej za niespełnienie warunków licencyjnych. Oczywiście w obecnej sytuacji, w której nikt z I ligi kobiet nie spada, kara tam ma wymiar bardziej symboliczny, jednak pokazuje, że KSZO wciąż ma ogromne problemy ze spłatą zobowiązań. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to jedyny klub ukarany w ten sposób w tym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved