Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > KSZO odkrywa kolejne karty

KSZO odkrywa kolejne karty

fot. chemik-police.com

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiło pozyskanie dwóch nowych zawodniczek. Pierwszą z nich jest grająca na pozycji rozgrywającej Izabela Klekot, zaś drugą – środkowa – Nikola Abramajtys.

Przypomnijmy, że po wielu sezonach gry w elicie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski musiało przełknąć gorycz porażki w postaci spadku do I ligi. Po przegranej barażowej rywalizacji z Wisłą Warszawa działacze świętokrzyskiego klubu jednak się nie poddali i zgłosili drużynę do rywalizacji na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Jej trenerem został Łukasz Marciniak, a powoli pojawiają się także informacje o zawodniczkach, które w nadchodzących rozgrywkach będą reprezentowały barwy KSZO.Nową rozgrywającą spadkowicza do I ligi została Izabela Klekot. To 20-letnia zawodniczka, która gra na pozycji rozgrywającej. Urodziła się w Częstochowie i tam też stawiała swoje pierwsze kroki siatkarskie w UKS Stars Volley Częstochowa. Następnie przeniosła się do BKS-u Bielsko-Biała, z którego trafiła do II-ligowego San-Pajda Jarosław. Tam została wypatrzona przez działaczy Karpat Krosno, w których występowała w sezonie 2018/2019. W następnych rozgrywkach zagra w KSZO, a o miejsce w składzie rywalizowała będzie z Karoliną Szczygieł.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego przeniesie się także Nikola Abramajtys. To 22-letnia środkowa, która ma 185 cm wzrostu. Urodziła się w Opolu, a siatkarskiego rzemiosła uczyła się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Opolu i w Policach. Następnie trafiła do Chemika Police, ale tam nie miała okazji do grania, więc zdecydowała się o zejście szczebel niżej. W sezonie 2017/2018 reprezentowała Uni Opole, a w poprzednich rozgrywkach była zawodniczką AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Wówczas nie ukrywała, że liczy na powrót do ekstraklasy. – Chciałabym jak najwięcej czasu spędzać na boisku i pomóc drużynie w uzyskaniu jak najlepszych wyników. Chcę się ciągle rozwijać, a z czasem wrócić do Ligi Siatkówki Kobiet – mówiła na łamach strony klubowej Abramajtys, która kolejny sezon spędzi na I-ligowych parkietach, tym razem w KSZO.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved