Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z KSZO odchodzą kolejne siatkarki, klub zastąpi je juniorkami

Z KSZO odchodzą kolejne siatkarki, klub zastąpi je juniorkami

fot. Łukasz Krzywański

Z zespołu KSZO który po perypetiach związanych z otrzymaniem licencji zaczynał sezon 2018/2019 niewiele już zostało. W środę z klubu w związku z nierealizowaniem umów odeszły cztery kolejne zawodniczki. KSZO może zastąpić je juniorkami grającymi w świętokrzyskiej lidze wojewódzkiej, ale czy to wystarczy, by utrzymać zespół na poziomie I ligi kobiet?

Coraz bardziej niepokojące wieści dochodzą z Ostrowca Świętokrzyskiego. Klub KSZO, który długo nie mógł otrzymać licencji na grę w I lidze kobiet (otrzymał ją dopiero po 1. kolejce rozgrywek) nadal nie wywiązuje się z podpisanych porozumień, co gorsza nie płaci również obecnym zawodniczkom. W konsekwencji kolejne siatkarki rozwiązują umowy z ostrowieckim klubem.Jako pierwsza nie wytrzymała libero Olga Pauliukouskaya, która w KSZO gra już od kilku lat. Kolejna kontrakt z klubem rozwiązała atakująca Joanna Kapturska. Środa była dniem, w którym zespół opuściły cztery kolejne zawodniczki, które nie mogły się doczekać wynagrodzenia za grę. Jak dowiedział się nasz serwis umowy z KSZO rozwiązały Erika Salanciova, Olga Samul, Nikola Abramajtys oraz Justyna Kędziora. Wszystkie poszukują już nowych klubów. W zespole zostało sześć zawodniczek oraz trzy juniorki z SMS-u Ostrowiec Świętokrzyski.

Na razie nie ma żadnej reakcji Komisji ds Licencji przy PZPS, która wydała klubowi warunkowe pozwolenie na grę w I lidze. Warunek ten polegał na spłacaniu zaległości finansowych wobec zawodniczek, Urzędu Skarbowego oraz ZUS. Jeśli PZPS w żaden sposób nie zareaguje, przyzwalając na taki stan rzeczy, to KSZO uzupełni skład juniorkami z ligi wojewódzkiej i będzie starało się dograć sezon do końca. Obecnie podopieczne trenera Łukasza Marciniaka zajmują 11. miejsce w tabeli, mając na koncie 6 punktów po dwóch zwycięstwach i trzech porażkach.

Klub z Ostrowca Świętokrzyskiego wydał w południe oświadczenie, które prezentujemy poniżej:

Jako prezes zarządu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.A. informuję iż, w związku ze skomplikowaną sytuacją finansową Klubu, w dniu wczorajszym, tj. 7 listopada, zostały rozwiązane kontrakty z następującymi zawodniczkami: Eriką Salanciovą, Joanna Kapturską, Olgą Samul, Olgą Pauliukouskayą oraz Justyną Kędziorą.

Nasz Klub czyni wysiłki, aby w najbliższej przyszłości wypracować nową formułą działalności organizacyjnej i finansowej, godzącą udział w rozgrywkach 1. Ligi Siatkówki Kobiet i restrukturyzację zadłużenia.

Informuję, że niedzielne spotkanie ligowe z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice odbędzie się zgodnie z terminarzem. Szansę gry w zespole otrzymają wyróżniające się uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim: Wiktoria Rdzanek, Oliwia Błaszczyk, Emilia Piotrowska oraz dwie kolejne zawodniczki, które zostaną wytypowane przez szkoleniowców naszego zespołu w porozumieniu z Dyrekcją SMS.

Klub jest wdzięczny, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł, w zespole pozostały: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot, Kamila Kobus, Monika Kawa, Monika Kacprzak oraz Julia Marcyjanik.

Zwracam się do wszystkich Kibiców i sympatyków piłki siatkowej w Ostrowcu Świętokrzyskim o wsparcie, doping i jak najliczniejszy udział w meczu w najbliższą niedzielę, który odbędzie się o godzinie 16 przy ul. Świętokrzyskiej 11. Wierzymy, że sytuacja Klubu poprawi się, miejmy nadzieję już w niedalekiej przyszłości, ale obecnie nasz młody zespół najbardziej potrzebuje życzliwości kibiców i głośnego dopingu z trybun.

Z poważaniem
Mirosław Buszkiewicz
Prezes Zarządu KSZO Ostrowiec S.A.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved