Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > KSZO dwukrotnie słabsze od Zariecza Odincowo

KSZO dwukrotnie słabsze od Zariecza Odincowo

Tuż przed Świętami zespół KSZO na swoim boisku dwukrotnie podjął Zariecze Odincowo. Zarówno we wtorek, jak i w środę podopieczne Dariusza Parkitnego okazały się jednak słabsze od rywalek, nie sprawiając sobie dobrego prezentu na Nowy Rok. Na ligowy parkiet powrócą jednak dopiero po dłuższej przerwie spowodowanej rozgrywkami turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, w których udział wezmą polskie reprezentacje.

We wtorek zespół KSZO Ostrowiec rozegrał pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań sparingowych z zespołem rosyjskiej ekstraklasy, Zarieczem Odincowo. Pojedynek lepiej zaczęły gospodynie. Po serwisie Dybek piłka po siatce wpadła w pole i KSZO prowadziło już 8:4, jednak później lepiej radziły sobie rywalki i to one wygrały pierwsze dwa sety. Po słabszym początku trzeciej odsłony zmagań miejscowe wyszły na prowadzenie przy stanie 7:6, z miejsca jednak podając rękę rywalkom poprzez psucie zagrywki. Kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:10, o czas poprosił Dariusz Parkitny. Po dwóch błędach w ataku gości był remis po 16 i gra punkt za punkt trwała w najlepsze. Wkrótce kolejne dwa oczka zapisały na swoim koncie siatkarki KSZO i grę przerwał trener gości. Gospodynie prowadziły jednak już 24:20 i po autowym ataku przyjezdnych miejscowe wygrały seta do 21. W czwartej partii ostrowczanki zgromadziły dwa oczka zapasu (21:19), lecz więcej punktów w tym akcie już nie zdobyły. Trenerzy umówili się przed meczem na rozegranie tie-breaka. W tym secie do 11 zatriumfowały Rosjanki.

KSZO Ostrowiec – Zariecze Odincowo 1:4
(20:25, 14:25, 25:21, 21:25, 11:15)

KSZO: Szpak (3), Szczygioł (19), Ściurka (5), Dybek (6), Bednarek (4), Piotrowska (7), Korabiec (libero) oraz Mielczarek (9), Polak (5), Wójcik (7) i Bulbak (libero)
Zariecze: Romanowa (2), Nazarowa (10), Jaroszyk (15), Jurinksaja (3), Lazarenko (18), Honczarowa (15), Gałajewa (libero) oraz Guskowa, Skurikina (6), Mishinewa, Woronkowa i Kurnosowa (libero)

Również w drugim spotkaniu z Zarieczem Odincowo rozegranym w środę lepsze okazały się Rosjanki. W hali przy Świętokrzyskiej Siatkarki KSZO uległy przeciwniczkom 1:3. Mimo tego, że Ściurce i spółce udało się otworzyć sparing większą pewnością siebie na siatce, a finalnie wygraną 25:21, to gospodynie nie były w stanie sprostać tempu rozegrania, które seta później narzuciły im rywalki. W kolejnej partii przez większą liczbę błędów własnych miejscowe straciły do Rosjanek na linii mety aż osiem oczek, by rozdanie dalej być od nich w tyle już o 11 punktów. Wiele nie dała wyrównana walka w czwartym akcie pojedynku, bowiem zimną krew w końcówce zmagań zachowały przyjezdne, po raz drugi triumfując nad zespołem KSZO.

KSZO Ostrowiec – Zariecze Odincowo 1:3
(25:21, 17:25, 14:25, 23:25)

źródło: echodnia.eu, inf. własna