Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach zostaje w PlusLidze

Krzysztof Stelmach zostaje w PlusLidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Krzysztof Stelmach, 274-krotny reprezentant Polski, olimpijczyk z Atlanty, gracz włoskich klubów i były siatkarz PGE Skry wraca do Bełchatowa – tym razem w roli trenera, bowiem w nowym sezonie będzie asystentem Philippe’a Blaina. Zastąpi na tym stanowisku Fabio Stortiego.

Nazwisko Krzysztofa Stelmacha przypomina kibicom bełchatowskiego klubu o pierwszych sukcesach. Jako zawodnik związany był z drużyną żółto-czarnych w latach 2005-2008. W tym czasie przyjmujący zdobył trzy mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów. Teraz wraca do Bełchatowa i ponownie poprowadzi siatkarzy PGE Skry, ale już z trenerskiej ławki.Po zakończeniu zawodniczej kariery rozpoczął pracę w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2008-2012), którą doprowadził do wicemistrzostwa Polski, finału Pucharu Polski i finału Pucharu CEV. Potem związany był z Indykpolem AZS Olsztyn (2013/2014), a w poprzednim sezonie z BBTS-em Bielsko-Biała, klubem, który sprawił niespodziankę, urywając w ostatnim spotkaniu seta bełchatowianom, a co za tym idzie – pozbawiając ich gry w finale PlusLigi. – Jest mi przykro, że PGE Skra przegrała i ja wraz z moim zespołem się do tego przyczyniłem. Zostawiłem tutaj trzy wspaniałe lata. Moje serce jest z Bełchatowa – mówił po zakończeniu tamtego spotkania. Z klubem ze stolicy Podbeskidzia rozstał się w dość kontrowersyjnych okolicznościach – miał prowadzić bielszczan w kolejnych rozgrywkach, jednak z własnej woli z tego zrezygnował, nie mogąc dojść do porozumienia z włodarzami.

Stelmach, który umowę podpisał na rok, zastąpi w roli drugiego trenera Fabio Stortiego. Włoch trafił do Bełchatowa w 2008 roku, zatrudniony na stanowisku statystyka. Po przejęciu zespołu przez Miguela Falascę objął funkcję drugiego trenera PGE Skry. Z bełchatowską drużyną zdobył m.in. cztery mistrzostwa Polski i cztery Puchary Polski oraz dwa superpuchary kraju.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved