Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Stelmach: W półfinale każdy z każdym może wygrać

Krzysztof Stelmach: W półfinale każdy z każdym może wygrać

Stal Nysa pokonała pokonała KS Gwardię Wrocław 3:1 w trzecim meczu I rundy fazy play off 1. Ligi Mężczyzn i uzyskała awans do półfinału. – W półfinale każdy z każdym może wygrać – powiedział Krzysztof Stelmach, trener nyskiej drużyny.

Siatkarze z Nysy w trzecim meczu I rundy fazy play off na wyjeździe pokonali wrocławian 3:1. Nysianie tylko w pierwszym secie pozwolili gospodarzom przechylić szalę na swoją stronę. W pozostałych trzech okazali się lepsi w końcówkach. – Kluczem do wygranej była zagrywka – powiedział na gorąco po meczu dającym awans do półfinału play off trener Stali, Krzysztof Stelmach, dodając. – Od drugiego seta dominowaliśmy na boisku, a to co stało się w czwartym secie jest rzadko spotkane na tym poziomie. Przeszliśmy trudnego przeciwnika. Teraz trochę odpoczynku i przygotowania do meczu z APP Krispolem Września. Nigdy nie patrzę na wyniki poprzednich meczów.

W półfinale Stal Nysa zmierzy się ze wspomnianym Krispolem. W drugim półfinale zagra na pewno KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, która czeka na rozstrzygnięcie w parze MKS Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko-Biała. Na ten moment suwalczanie w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane 20 marca o 17.30 w Bielsku-Białej. – W czwórce zameldowały się cztery mocne ekipy. W półfinale każdy z każdym może wygrać. Jesteśmy przygotowani na wszystko i jeśli zagramy z taką determinacją, wolą walki i agresją jak w sobotę, jestem spokojny o wynik – wyznał szkoleniowiec.

Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy po zakończeniu rywalizacji we Wrocławiu podziękowali swoim kibicom za wsparcie. – Wielkie podziękowania dla kibiców z Nysy za sobotni doping. Zawsze podkreślam, że prawdziwy kibic jest z drużyną na dobre i na złe – zakończył Stelmach.

źródło: 1liga.pls.pl, stalnysa.pl