Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Stelmach: Interesuje nas tylko awans do PlusLigi

Krzysztof Stelmach: Interesuje nas tylko awans do PlusLigi

fot. 1liga.pls.pl

– Jestem pełny optymizmu. To nowa drużyna, ale trzon zespołu został, wymieniliśmy pięciu zawodników. Na pewno wzmocniliśmy w stosunku do poprzedniego sezonu. Nie będziemy ukrywać celu. Interesuje nas tylko awans do PlusLigi. Skoro byliśmy na drugim miejscu, graliśmy w finale, a chcemy robić progres, to zostaje tylko 1. miejsce – przyznał trener Stali Nysa, Krzysztof Stelmach.

W ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi siatkarze prowadzeni przez Krzysztofa Stelmacha zajęli 2. miejsce. Zawodnicy z Nysy nie próżnują, rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2019/2020. – Program przygotowań został skrócony o jeden tydzień. Będzie osiem tygodni przygotowań, trenujemy od 22 lipca, od połowy wakacji, ale to też pokłosie, że liga zaczyna się wcześniej. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 14 września, przeważnie sezon rozpoczynał się na początku października lub nawet trochę później, więc byliśmy zmuszeni do przyjechania wcześniej z wakacji. Odpoczęliśmy, nowe cele przed nami. Pierwsze dwa tygodnie będą trochę spokojniejsze, żeby zawodnicy weszli do treningów. Popracujemy nad kondycją, a także czeka nas trening siłowy i trening siatkówki. Zawodnicy już od miesiąca mieli rozpisane zajęcia na siłowni, a także bieganie – powiedział szkoleniowiec.Jak wskazuje sam trener, liczba sparingów rozegranych przez zespół z Nysy będzie niewielka. – Chcielibyśmy zagrać pierwsze sparingi w piątym tygodniu, ich będzie mało, około 6-7 meczów. To będą drużyny pierwszoligowe, nie ma szans zagrać z jakąś drużyną z PlusLigi, ponieważ zaczynają oni te przygotowania bardzo późno, a liga startuje pod koniec października. Oni są niedostępni, musimy grać tylko sparingi z drużynami pierwszoligowymi. Chcemy raczej zmierzyć się z pobliskimi ekipami, ponieważ nie ma sensu jechać na drugi kraniec Polski, żeby rozegrać jeden lub dwa sparingi. 30 i 31 sierpnia będziemy na turnieju w Częstochowie, a zagrają tam: Norwid Częstochowa, Lechia Tomaszów Mazowiecki, a także beniaminek z Lublina. W ostatnim tygodniu przed sezonem chcielibyśmy zorganizować turniej u siebie. Mamy na razie dwie drużyny, ale ja jestem w kontakcie z menadżerem. Możliwe, że przyleci do Polski drużyna z Korei i to zespół z czołówki tabeli. Zobaczymy czy się to uda – stwierdził Krzysztof Stelmach.

Jaki cel mają siatkarze z Nysy? – Jestem pełny optymizmu. To nowa drużyna, ale trzon zespołu został, wymieniliśmy 5 zawodników. Na pewno wzmocniliśmy w stosunku do poprzedniego sezonu. Nie będziemy ukrywać celu. Interesuje nas tylko awans do PlusLigi. Skoro byliśmy na drugim miejscu, graliśmy w finale, a chcemy robić progres, to zostaje tylko 1. miejsce. To nie jest presja, my nawet rozmawiając z moim asystentem, Wojtkiem Janasem, powiedzieliśmy sobie, że ma to być wszystko jasno postawione. Nikt od tego celu nie będzie uciekał, do niego dążymy i sądzę, że nam się to uda. PlusLiga w Nysie jest bardzo potrzebna, to miasto z tradycjami siatkarskimi – zakończył Krzysztof Stelmach.

 

źródło: inf. własna, stalnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved