Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Stelmach: Gra się dla meczu, a nie dla tabeli

Krzysztof Stelmach: Gra się dla meczu, a nie dla tabeli

fot. 1liga.pls.pl

Stal Nysa S.A. przegrała po zaciętym boju z LUK Politechniką Lublin 2:3 w meczu 15. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Była to pierwsza porażka nysian w pierwszoligowych rozgrywkach. Rok kalendarzowy 2019 nyska drużyna zakończyła na niezagrożonym fotelu lidera. – W ostatnim spotkaniu trafiliśmy na mocnego przeciwnika – powiedział Krzysztof Stelmach, trener Stali.

W ostatnim meczu o ligowe punkty w tym roku kalendarzowym Stal Nysa S.A. po zaciętym boju musiała przełknąć gorycz porażki. Nysianie przegrali z LUK Politechniką Lublin 2:3. To pierwsza porażka nyskiego zespołu od początku sezonu 2019/20 o ligowe oczka. Siatkarze z Nysy i tak zapisali się w historii pierwszoligowych rozgrywek, wygrywając czternaście spotkań z rzędu. Aktualnie są niekwestionowanym liderem tabeli. – Gra się dla meczu, a nie dla tabeli. W ostatnim spotkaniu trafiliśmy na mocnego przeciwnika. Postawił nam trudne warunki – powiedział Krzysztof Stelmach, trener Stali.W meczu 15. kolejki w szeregach lublinian świetny pojedynek rozegrał Paweł Rusin. Zdobył dla swojej drużyny 20 punktów i zakończył mecz z blisko 55% skutecznością w ataku. Warto podkreślić niezwykłą dyspozycję przyjmującego w polu serwisowym. – Jeden zawodnik, który zrobił różnicę, to Paweł Rusin. Zasłużenie odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Kiedy wchodził na zagrywkę, to nie mogliśmy sobie poradzić z odbiorem jego serwisów. Wtedy przytrafiały się zagrywki punktowe – trzy, a nawet czteropunktowe. Musieliśmy później odrabiać te straty – podkreślił sternik Stali.

Szkoleniowiec lidera tabeli zwrócił również uwagę na dużą ilość błędów własnych swoich podopiecznych. – Być może, jakbyśmy zagrali tak, jak w ostatnim secie, to wyjechalibyśmy z Lublina ze zwycięstwem. Chcę jednak powiedzieć jedną rzecz – wyciągnęliśmy rękę do przeciwników. Popełniliśmy 42 błędy, a do tego 10 razy zostaliśmy zablokowani. To są dwa sety punktowe. Jeśli chcemy grać o najwyższe cele, ale będziemy popełniali taką ilość błędów, jak w meczu przeciwko LUK Politechnice to będziemy mieli problemy – dodał Krzysztof Stelmach.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved