Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Stelmach: To był kawał porządnej siatkówki

Krzysztof Stelmach: To był kawał porządnej siatkówki

Stal Nysa dwukrotnie pokonała KS Gwardię Wrocław w I rundzie fazy play off 1. Ligi Mężczyzn. Nysianie są o krok od awansu do półfinału rozgrywek. Teraz rywalizacja przenosi się na Dolny Śląsk. Drużyny ponownie spotkają się w sobotę. – Wrocławianie na pewno powalczą w kolejnym meczu – powiedział Krzysztof Stelmach, trener Stali.

Drużyna z Nysy bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w fazie play off 1. Ligi. W poniedziałek i wtorek pokonała KS Gwardię Wrocław, choć warto dodać, że nie obeszło się bez małych problemów. W pierwszym spotkaniu nysianie przegrywali już 0:2, ale po krótkiej przerwie gospodarze wrócili na boisko z nową energią i odwrócili losy meczu. – Po dwóch pierwszych setach potrzebowaliśmy kilku męskich słów. Udało się nam zmobilizować i mam nadzieję, że dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu zwyciężymy w tej fazie play-off – powiedział po poniedziałkowym pojedynku Michał Makowski, przyjmujący Stali.

We wtorek Gwardziści również wysoko zawiesili poprzeczkę. Pierwszą partię wygrali 25:21, a w kolejnych byli minimalnie słabsi w końcówkach. Jednak warto podkreślić, że całe spotkanie było wyrównane. – Liczyliśmy, że jeżeli wynik będzie na styku Gwardia pęknie. Tak nie było. Goście stawiali opór cały czas i kibice mogli zobaczyć dobre widowisko. W sobotę przed nami chyba najcięższy mecz. Musimy pokazać dobrą siatkówkę – wyznał Bartosz Bućko, MVP drugiego meczu.

Dobrą grę obu zespołów podkreślił szkoleniowiec Stali Nysa i zwrócił uwagę, że podczas dalszej rywalizacji we Wrocławiu podopieczni Leszka Mazura na pewno nie poddadzą się bez walki. Tym bardziej, że będą grali we własnej hali. – Nie ma co się za dużo rozwodzić na temat tego meczu. To był kawał porządnej siatkówki w wykonania obu drużyn. W mojej opinii z taką grą obie ekipy mogłyby grać w PlusLidze. Gwardia nie będzie czekać na wyrok i na pewno powalczy w kolejnym meczu – zakończył Krzysztof Stelmach.

źródło: 1liga.pls.pl